Hamdolsun daktilo (!) fırlatan yok, artık ölüyoruz!


Bu tarihi “tespiti” izlemeden geçmemek gerekir!

Geçtiğimiz Ekim ayında AKP Genel Başkanı Tayyip Bey kendisini erken seçime çağıran Kemal Kılıçdaroğlu’na çok sert tepki göstermiş, “artık daktilo fırlatan mı var, neyin erken seçimini istiyorsun” diye bağırarak “ağzının payını” vermişti!

Hayred.net‘in haberine göre; Genel Reis Tayyip Bey “o bunların geçmişinde vardı, her şey iflastaydı, daktilolar gelip Başbakanlığın önüne fırlatılıyordu. Herkes aç susuz, öyle bir noktaya gelmişti. O zaman seçim üstüne seçim, seçim üstüne seçim. Ama hamdolsun bizde böyle bir durum yok.  Azimle kararlılıkla biz geleceğe yürüyoruz” demişti.

Her ne kadar yazar kasa yerine ısrarla daktilo da dese geçen zaman Tayyip Bey’i “haklı” çıkardı. Zira “daktilo!” fırlatmayan vatandaşın artık intihar ettiği ortaya çıktı.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi İSİG’in verilerine göre 2018’in ilk ayında en az 141 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti. Son beş yılda en az 284 kişi ağır çalışma koşulları, mobbing veya işsizlik nedeniyle yaşamına son verdi. Önlem alınmadığı için çalışırken ölenlerin 2’si 14 yaş altı olmak üzere 5’i çocuk.

Geçtiğimiz Ocak ayında biri Meclis, diğeri Balıkesir Belediyesi önünde iki işçimiz de kendini yakarak intihar girişiminde bulunmuştu ama ne gam! Zaten seçim dediğiniz nedir ki, arkadaş ne derse o oluyor! Ama “Hamdolsun daktilo(!) fırlatan yok.” Bu  “ilerlemede” emeği geçen yetkililerimize teşekkürü borç biliyoruz!

 

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: