Hapishaneler olağan pazarlama konusu oldu!

AKP iktidarında tutuklanma, hapishaneye gönderilme o kadar olağanlaştı ki, bu durum birileri tarafından “ticaret” konusu haline bile getirildi.

AKP iktidarında hukuksuzluk tavan yaparken, yüzlerce kişi haksız şekilde cezaevlerinde tutuluyor.

Hukuksuz tutuklamaların tüm hızıyla sürdüğü, cezaevi dışının da bir tür hapishaneye çevrilmek istendiği Türkiye’de, tüm bunlar yetmiyor gibi bir de hapishane konseptli kafe açıldı.

Yalova’da açılan kafede garsonlar gardiyan ve mahkum kıyafetlerini giyerken, içerisi de hapishane şeklinde dizayn edildi.

Kafenin ortaklarından Canhür Aktuğlu, “Bu konsepti düşünürken orta vadedeki hedefimiz dünyaya açılmak, uzun vadedeki hedefimiz ise kahve sektöründe bir dünya markası olmaktı” diyerek kafeyi nasıl bir düşünceyle açtıklarını ortaya koyarken, şu ifadeleri kullandı:

“Burada oluşturduğumuz köşede müşterilerimiz istediği tulumu seçip, giyinip, fotoğraflar çekiliyorlar. Sosyal medyada da bu şekilde paylaşımlarda bulunuyorlar. Böylece burada kahve satın almanın yanında bir duygu, bir hikâye satın almış oluyorlar. Asansörümüz de bir sabıka duvarı şeklinde oluşturuldu. Depomuz yine aynı şekilde bir cezaevi hücresi gibi oluşturuldu. Dekorasyonda da kırılmış camlar kullanıldı. Garsonlarımız da yine mahkûmların giydiği tulum ve tişörtlerle hizmet veriyor. Detaylara kadar her şeyi düşündük ve bunlara daha ilaveler de yapıyoruz.”

Sol Haber

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: