Hasan Ferit Gedik davasında halkın avukatı Ezgi Çakır’dan savunma: Uyuşturucu ile mücadele etmeme bir devlet politikasıdır.

Uyuşturucu çeteleri tarafından katledilen Hasan Ferit Gedik duruşması Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görüldü.

Hasan Ferit Gedik davasında halkın avukatı Ezgi Çakır'dan tokat gibi savunma!

Süleyman Soylu geçen haftalarda bir açıklama yapıp uyuşturucu satıcılarını bacağını kırın emri de benden aldığınızı söyleyin dedi. Hasan Ferit Gedik duruşması buna aslında bir örnektir. Uyuşturucu ile mücadele etmeme bir devlet politikasıdır.
Devletin uyuşturucu ile mücadelesi ortadadır, Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi kapatılıp kalekol yapmıştır. 15 hastayı gözaltına alarak 7 gün boyunca gözaltında tutmuştur.
Mert Kazan’ın samimi itiraflarıyla karşılaştık. Örgütün lideri konumdaki Zafer Turhan tarafından azmettirildiği, hapishaneye nasıl uyuşturucu, para sokulduğunu anlatmıştır. Zafer Turhan tapelerde açıkça görüldüğü üzere Hasan Ferit Gedik olayında suça karıştığını itiraf ediyor. Çete lideri vasfıyla suça azmettiriyor.
Mahkeme heyeti sanıkları tahliye etmekle kalmadı, adli kontrol şartı verdiği sanıkların adli kontrollerini kaldırdı. Şimdi biri Türkmen Dağında diğeri Gürcistan’a kaçmıştır. Dosya tasviye edilmeye çalışılıyor. Mahkemece tahliye edilen 7 sanığın da tutuklanmasını talep etti.
Tutuklu sanık Mert Kazan ise şunları söyledi:
Mütalaaya katılmıyorum. Ben her şeyi anlattım ve pişmanlık duyuyorum. Ben neyi yaptığımı, neyi yapmadığımı anlattım. Ailene bakarız sana bakarız deyip beni kandırdılar. Bir buçuk, iki ay bunlarla takıldım. Yaşım küçüktü bunlara özendim, kandırıldım. Cinayetle yargılanıyorum. Şahin Eren’in avukatı ve Şahin Eren beni sürekli baskıladılar. Bir eşek bulmuşlar ona yıkıyorlar. Çıkıp diyorlar ki 3 silah çıktı deniliyor. Benim el svaplarım alınmadı. Mobeselere bakın. Ferhat Keleş olayı anlattı ben olayı görmedim bile.Suçu sen üstlen biz sana,ailene bakarız dediler.Her şeyi anlattım.Cinayetle alakam yok.

Bu işin maneviyatı var buna göre karar verin.Zafer Turhan da söylüyor Hasan Ferit’i Şahin Keskin’in öldürdüğünü.

 
Duruşma, tutuklu bulunanların tutukluğuna karar verilerek 14 Şubat 2018 tarihine ertelendi.
gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: