Hayaller ilaç, gerçekler “ucuz hela!”

Tuvalet fiyatlarını 1 liraya “indirmenin” haklı gururu!

Hayır, AKP Genel Başkanı Tayyip Bey’in CEHAPE döneminin “servet değerindeki” hacet giderme fiyatlarını 1 liraya düşürdüklerini açıklamasına kimse şaşırmadı. Bu kez işin şaşırtan tarafı, bir iktidar reisinin “Neydi o günler yaaa” diyerek hela ücretlerini indirmekle bu kadar gurur duyması oldu!

Gerçi bu devirde 1 liraya hacet gidermek bile mümkün değil ama iktidar sahipleri bu acayip icraatlarıyla övünürken SMA hastası çocukları olan anne-babalar, 2. ve 3. Tip SMA hastası çocuklarına ilaç bulabilmek için sokakta eylem yapıyor!

SMA tip 1 ve tip 2 ilacının ödenmesini isteyen aileler SGK önünde…

SMA hastalarına gereken “spinzara” isimli ilaç SGK kapsamında olmadığı için geçtiğimiz aylarda çeşitli haber ve eylemler yapılmış, imza kampanyaları düzenlenmişti. Tepkiler üzerine SGK hastalığın 1. türüne gereken ilacı ödeme kapsamına almıştı.

Şimdi bir tür omurilik hastalığı olan ve çocukları kısa sürede ölüme kadar götüren rahatsızlığı olan aileler SGK önünde eylem yapıyor. 2. ve 3. tip SMA hastalarının ilaçlarının da ayrım yapılmaksızın kapsama alınması için kurum önündeki bekleyişlerinin devam edeceğini, bu konuda devlet büyüklerinden destek beklediklerini söylüyorlar!

Ne diyelim; ilacımız yok içmeye…

Hayred

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: