HDP: CHP’li adaydan alınıp bize verilen mazbatayı kabul etmiyoruz

Muş Bulanık’a bağlı Rüstemgedik beldesini kazanan CHP’li adaya adli sicil kaydı nedeniyle mazbatası verilmedi. HDP, YSK’nin seçimde ikinci çıkan kendi adaylarına mazbatanın verilmesini kabul etmedi

31 Mart’ta Muş Bulanık’a bağlı Rüstemgedik beldesini CHP’nin adayı Fikret Hamarat önde tamamladı.

CHP’li Hamarat’a adli sicil kaydı nedeniyle mazbatası verilmedi. YSK de seçimi ikinci tamamlayan HDP’li adaya mazbata verilmesine karar verdi.

“İlkesel olarak kabul etmiyoruz”

Sendika.org‘dan alınan habere göre; Konuya ilişkin açıklama yapan HDP, “İlkesel olarak kabul etmiyoruz. Halkın seçtiğini YSK bu şekilde iptal edemez. Burada seçim yenilenmelidir” dedi.

YSK’nin “aday için kısıtlılık halini” başvuru esnasında değerlendirmemesini “tam bir hukuksuzluk” olarak değerlendiren HDP, “YSK, iktidar yanlısı icraatına bir yenisini eklemiştir” ifadelerini kullandı.

HDP

@HDPgenelmerkezi

Kabul Etmiyoruz
Muş Rüstemgedik Beldesinde seçilen CHP adayına adli sicil kaydı nedeniyle mazbatası verilmedi. YSK, 2nci sıradaki HDP adayına mazbata verilmesine karar verdi. İlkesel olarak kabul etmiyoruz. Halkın seçtiğini YSK bu şekilde iptal edemez. Burada seçim yenilenmelidir pic.twitter.com/OklESVOa3E

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: