”Herkesin güvenini kaybeden, daha ne kaybetsin?” (Cyrus)

Ne diyelim şimdi. Seçimleri hangi gerekçeyle iptal edip, yenilenmesine karar verirken gerekçeniz belli değil mi? İptal nedeninin gerekçesini açıklamak neden zor ben söyleyeyim.

Çünkü bu aşağıdaki karar durmadan önünüze geliyor. Bütün dünyanın gözünde ne duruma düştüğünüzün siz de farkındasınız. Çünkü bütün dünya sizin bu tam hukuksuzluk kararınızı bu gün bile tartışıyor. Verdiğiniz kararın gerekçesini bile açıklayamıyorken, insanların size güvenmesini, inanmasını, sizin gerçekten de bağımsız olduğunuza kanmasını mı bekliyorsunuz?

Verdiği kararın gerekçesini açıklayamayan bir kurum olarak tarihteki yerinizi aldınız. Kararın kararı yok. Fıkra gibi.

Bütün Türkiye de sandıklar kurulmuşken, yalnızca İstanbul da mı sandık kurulu başkanları sıkıntılı çıktı ey YSK. Diğer iller de durum ne?

4 oy verilmiş ayna zarfa, 3 geçerli 1 şaibeli kararının kendisi şaibeli zaten. Hadi ülkedeki bütün sandıkları geçtik, yalnızca İstanbul dedik diyelim de, onu da diyemiyoruz. Çünkü içinde 4 pusula bulunan zarfların 1 pusulası arızalı dediniz ya, gülsek mi, ağlasak mı, kızsak mı.

Siz söyleyin.

Şu an sizin yerinizde olmak istemezdim. Çünkü yalnızca Türkiye nin değil, tüm dünyanın güvenini kaybettiniz.

Bir iki hatırlatma da ben yapayım size.

”Herkesin güvenini kaybeden, daha ne kaybetsin?” (Cyrus)

”Ayarı bozuk olanın, tartısına güven olmaz.” (Hakim Sinani)

”İtimat edilmek, sevilmekten daha büyük iltifattır.” (Mc. Donald)

 

Kesinleşmiş seçmen listelerinin yeniden incelenmesi mümkün değildir. Mazbatanın iptali istenemez. Yolsuzluk tespit edilirse seçim yenilenmez. Yolsuzluk yapanlar ceza mahkemelerinde yargılanır. (SADİ GÜVEN YSK BAŞKANI 2014)

Resim

 

 

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: