Herşey Ovacık’ta başladı

2014 yılının mart ayında göreve başladığında yalnızca bir komünist olarak gündeme geldi. Türkiye de ilk kez bir komünist belediye başkanlığı yapacaktı, ve bu yönüyle de oldukça ilgi çekti.

Sol düşüncenin yıllarca halkın gözünün korkutulduğu gibi olmadığını yaptığı olumlu işlerle Türkiye nin gözünün içine soktu. Ovacık halkı hayal bile edemeyeceği günler yaşamaya başladı. Ülkenin belediyecilik kaderi o günlerde değişmeye başladı. 2016 yılında Maçoğlu 2015 yılının gelir gider tablosunu bir pankart yaparak belediye girişine astı.

Halk belediye gelirlerinin nerelere, ne şekilde harcandığını, gelirlerin ne kadar olduğunu net bir şekilde gördü. Bu pankart Türkiye gündemine oturdu. Ovacık artık bilinen, üreten, ürettiğini satan, vatandaşlarına gelir kapısı açan bir belediye başkanına sahip olmuştu.

O pankart çok şeyi değiştirdi.

İktidar belediyelerinin yolsuzluklarının, hesapsız kitapsız harcamalarının ortaya çıkmasını sağladı. Vatandaş sesini çok yükseltemese de sordu, sorguladı.

Acayip faturalar çıktı ortaya

Çok yüksek fiyatlarla alınmış üç kuruşluk ağaçlardan tutun, genel müdür eşlerine, çocuklarına kadar verilen makam araçları, illerde bulunmayan aquparklar için harcanan paralar, milyonluk kuruyemiş ve baklava paraları.

Pişik kremi almışlar belediyeye.

Koltukta çok oturunca pişik oluyor demek ki.

Bu gün AKP li başkan eski AKP li başkan hakkında soruşturma isteyebiliyorsa, bu yolsuzlukla suçlanma korkusunu içinde taşıdığındandır.

Herşey Ovacıkta o pankartla başladı.

Belediyenin şeffaf olması, halkına hizmet götürmesi, üretebilmesi anlayışıyla yönetim sergileyen bir komünist başkan bile durumun buralara geleceğini tahmin etmemiştir sanıyorum.

Belediyelerden vakıflara, derneklere, müdürlere, eşlerine, çalışan personellerine, belediye iştiraklerine varıncaya kadar halkın parasının nasıl başka kanallara yönlendirildiğini bel ki de hiç öğrenemeyecektik.

Maçoğlu na ülke olarak bir teşekkür borcumuz olduğunu unutmayalım.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: