Heybeliada Kızılay Gençlik Kampı’nda “cihad eğitimi” mi veriliyor?

Kızılay’ın Heybeliada Çam Limanı mevkiinde bulunan Gençlik Kampı’ndan tekbir sesleri yükseliyor!

Gençlerin yaz dönemlerinde eğitim, eğlence, trekking, outdoor sporlar gibi aktiviteler yaptığı Heybeliada Gençlik Kampı’nda din eğitimi verilmeye başlandı. Türbanlı kız çocukların ve gençlerin ağırlandığı kampta çocuklara namaz kıldırılıyor, din eğitimi veriliyor, kamptan tekbir sesleri geliyor!

Ada halkı kendilerinden habersiz, kapalı kapılar ardında yapılan gizli faaliyetlerden rahatsız. Adalar Gerçek Gazetesi ise işin peşini bırakmıyor. Kampta çekilen bir fotoğrafın yarattığı algının “silahlı eğitim mi veriliyor” endişelerine yol açtığını aktaran yerel gazetenin yaptığı araştırmalara göre son bir ayda yaklaşık 1000 (bin) çocuğun kamp eğitimine katıldığı ve 3 günde bir ekiplerin değiştirildiği, 60 yatak kapasiteli kampta yaklaşık 80 çocuğun kaldığı tespit edildi. Afganistanlı ve Suriyeli çocukların da katıldığı kampta dışarıdan alışveriş yapılmıyor.

Habere göre Adalar esnafından alış veriş yapmayan kampın konukları, tüm ihtiyaçlarını kamp içinde karşılıyor. Kamyon dolusu erzakla Kızılay Kampına giriş yapıldığını gören Adalılar, “Bu yiyecekler nereden geliyor?” diye soruyor. Heybeliadalı bir esnaf, “Kamptaki çocuklar marketime geldiler, cips, gofret, kola gibi yiyecekler aldılar. Ancak kamp hocalarından biri geldi, burada içki satılıyor, içki satılan bir yerden nasıl alışveriş yaparsınız diye çocukları azarladı” dedi.

Adalılar bugünlerde Türkiye Diyanet Vakfı imzalı “İstanbul Müftülüğü Heybeliada Gençlik Kampı” yazılı dev pankartın asıldığı kampta neler olduğunu merak ediyor ve yetkililerden cevap bekliyor!

Kamptaki “eğitimlerin” 15 Mart’a kadar süreceği belirtiliyor.

Adalar halkı, “Kızılay’ın kampı Diyanet’e mi devredildi” diye soruyor!

Hayred

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: