Hiç kendinize sordunuz mu? Suriye’de Askerimiz ne için ölüyor?

Afrin paylaşımlarınızı görüyorum. Askerlerimizin görüntüleri, dualar, askerimizin başarılı olması için temennilerle dolu paylaşımlar. Ortada ciddi bir savaş olduğunu düşünmediğimden bu paylaşımları gördükçe üzülmüyor da değilim. Şimdi, bazılarınız bunu yazdığım için bana kızacak belki, ama durum değerlendirmem hiç de sizin düşündüğünüz gibi değil tabi.

suriye savaşı ile ilgili görsel sonucu

Afrin harekatını överken aslında yapmış olduğunuz nedir hiç düşündünüz mü? Türkiye Afrin’e kim için, ne için girdi de, orada ölen askerlerimizi şehit olarak paylaşırken, kimin yüzünden o gencecik çocukların öldüğünü sorgulamıyorsunuz. Askerimizin (yani bizim çocuklarımızın) ölüm haberi şehit olarak verilirken, o şehitler üzerinden yapılan siyasete bile tepki vermekten uzak, kör bir milliyetçiliği savunduğunuzun farkında mısınız?

Çok değil, bundan 3-4 yıl öncesini düşünün. Açılım diyerek başlanılan, akillerin ortaya salındığı  ve hiç bir sonuç alınamayan o girişim süresince neler oldu? Afrin bin yıldır orada duruyor. PKK‘ya şehirlere yerleşmesi için süre verildi, valilere talimatla dokunulmazlıkları sağlandı. PKK karakollar kurup, kimlik sorgulaması yapmaya başladı. Bombalar, düzenekler kurdu şehirlerimize. İşte bu saçma sapan açılım sürecinde Kürt koridoru açılıp, bu gün savaş ilan ettikleri PYD lileri o bölgeye taşıdılar. Askerimizin koruması altında bölgeye gönderdikleri YPG nin adı kullanılarak sınırlarımızın tehlikede olduğu gerekçesiyle askerimizi Suriye topraklarında ölüme gönderenlerin amaçlarının sorgulanması gerekmiyor mu?

Paylaşımlarınıza üzülüyorum. Hangimiz bir askerimizin burnu kanasın ister söyler misiniz?

Şimdi sorun kendinize.

Biz Suriye topraklarında ne için savaşıyoruz? Bu savaş ülkemin savaşı mı, bir kişinin isteği mi?

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: