Hukuk komedisi: Cezaevindeki tutukluyu gözaltına almak için evi basıldı

69 gündür Antalya L Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP eski PM üyesi Muhittin Kaya’nın evi Efrin gerekçesiyle gözaltına alınması için basıldı. Kaya’nın tutuklu olduğunu öğrenen polis “Bilgimiz yoktu savcının kararıyla geldik” dedi.

img

Adana’da polis, Efrin operasyonuna tepki gösterdikleri gerekçesiyle gerçekleştirdiği operasyonlar kapsamında 9 kişiyi gözaltına aldı. Bu kapsamda baskın yapılan evlerden biri de 18 Kasım 2017 tarihinde tutuklanan ve Antalya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Parti Meclisi (PM) üyesi Muhittin Kaya’nın eviydi. “Mühittin Kaya nerede” diye soran polis, cezaevinde olduğunu öğrenince şaşırdı.
Abla Sevim Kaya, özel hareket polislerin uzun namlulu silahlarla evlerine baskın yaptığını ve kardeşini sorduğunu belirterek, “Polislere annemin hasta olduğunu ve silahlarla girilmemesini istedim. Polis ‘Muhittin Kaya nerede?’ dedi. Ben de cezaevinde olduğunu söyledim. ‘Bilginiz yok mu’ diye sorduğumda ise ‘Cezaevinde olduğuna dair bilgimiz yok. Savcının genel kararı ile geldik. Dosyada gizlilik kararı var. Evi aramak zorundayız’ dediler. Ve evin içerisine bir göz attıktan sonra gittiler” diye konuştu.
Mezopotamya Ajansı
gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: