İddia: KHK ile kapatılan Kuleli Askeri Lisesi binası satıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hasan Seymen, 15 Temmuz’dan sonra kapatılan Kuleli Askeri Lisesi’nin İstanbul Boğazı kıyısındaki bina ve arazisinin satıldığını iddia etti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, 15 Temmuz’dan sonra KHK ile kapatılan Kuleli Askeri Lisesi’nin İstanbul Boğazı kıyısındaki bina ve arazisinin satıldığını iddia etti.

Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre, İYİ Partili Seymen, Twitter hesabından “Her şey haraç mezat” diyerek şu mesajı paylaştı:

“Kuleli Askeri Lisesi’nin binası Araplara satılmış. Milli manevi; paraya tahvil edilemeyen hiç bir şeyin kıymeti yok nazarlarında.”

NE OLMUŞTU?

15 Temmuz’un ardından OHAL kapsamında yayınlanan Kanun Hükmündeki Kararname ile 31 Temmuz 2016 tarihinde diğer askeri okullarla birlikte tarihi Kuleli Askeri Lisesi de kapatıldı.

Çengelköy’de İstanbul Boğazı’nın kıyısında yer alan tarihi okulun ne olacağı çok tartışıldı.

Dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2018 yılı bütçesine ilişkin TBMM’deki sunum sırasında Kuleli Askeri Lisesi’nin müzeye dönüştürülmesi çalışmalarıyla ilgili de Milli Savunma Bakanlığı’nın muvafakatinin alındığını,  binanın bir kısmının ulusal müze haline getirileceğini duyurdu.

Maliye Bakanlığı’nın tahsis işlemlerinin devam ettiğini söyleyen Kurtulmuş, Kuleli Askeri Lisesi kompleksinin bir kısmının ise Milli Savunma Üniversitesi’nin kullanımında kalacağını açıkladı.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: