İnanın korkuyorlar…

Korkunun başka türlü açıklaması olabilir mi?

Son referandumu mühürsüz oylarla kendi lehine çeviren AKP gidişatın ise kendi lehine olmadığını çok iyi biliyor. MHP ile ittifak konusunun düşününce yeni olmadığını anlayabiliyoruz. Son seçimlerde Bahçeli’nin bütün olanaklara karşın hükümeti kurmaya yanaşmaması bu günlerin temelinin o günlerden atıldığını gösteriyor bize.

Genel anlamda izlenen siyaset ile sürekli düşüşte olduğunu gören Erdoğan ve AKP, Ohal konumunu kullanarak istediği her şeyi şu an için gerçekleştirse bile, bunun normal şartlarda böyle sürmeyeceğini çok iyi biliyorlar. Bunu bildikleri için dün eleştirdikleri konunun tam göbeğine bu gün kendileri oturuyor. Koalisyonlar bu ülkeyi batırdı, bitirdi muhabbeti yapanlar, %1 lik oy oranı olan partilerden bile medet umar duruma düştüler. Üzerine ekledikleri YSK yasasıyla da bunu perçinliyorlar. Mühürsüz oyların geçerli olabileceği bir seçim dünyada hangi ülkede kabul görür bunu ben bilemiyorum. Bilen varsa açıklasın da, ben de öğreneyim.

Fetö mücadelesi yapıyoruz diyerek binlerce kişiyi içeri alan, işinden gücünden edenlerin, aslında kendilerinin içinde bulunan fetöcülere el sürmemesi, en aptal insanların bile bu konuda düşünmesini sağladı.

Muhalif belediyelere her türlü baskı kurulurken, kendi belediyelerine dokunmamaları inanın gözden kaçmıyor.

Korku bu kadar açık başka türlü nasıl anlatılır. Bu korkunun üzerine ısrarla yürümesi gereken muhalefet, eğer gerekli siyaseti yaparsa önümüzdeki seçim her türlü hileye karşı bile AKP nin kaybı olacaktır.

Korkuyorlar. Bu korkunun değerlendirilmesi gerekiyor.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: