Kalemi, silgiyi çalmamayı öğrettiniz ama sistem içinde büyük bir hırsız olmuşsunuz

Mazbatayı seçimi kaybeden AKP’li aday aldı, eski öğrencisi tepki gösterdi: Kalemi, silgiyi çalmamayı öğrettiniz ama sistem içinde büyük bir hırsız olmuşsunuz

31 Mart seçim sonuçlarına göre Van-Tuşba’da HDP’nin adayları kazandı. Ancak HDP adayı Yılmaz Berki’ye KHK’lı olduğu gerekçesiyle mazbatası verilmedi. Berki yerine AKP’nin adayı Salih Akman belediye başkanı oldu.

Akman mazbatasını alarak göreve başladı. Belediye meclis toplantısında Akman’ın bir dönem öğrencisi olan Ayşe Minaz da vardı. HDP’den belediye meclis üyesi seçilen Minaz, öğretmeni Salih Akman’a şöyle seslendi:

“Bana arkadaşının kalemini, silgisini çalmamayı sen öğrettin. Ama sistem içinde büyük bir hırsız olmuşsunuz. Siz bu halkın iradesini gasp ederek orada başkan olarak oturmuş olabilirsiniz. Ama size başkan demeyeceğiz.”

Söz konusu görüntüleri Gazeteci Burcu Karakaş da Twitter hesabından yayınladı.

Burcu Karakaş@burcuas

Tuşba’da başkanlığı verilmeyen HDP’li Ayşe Minaz’dan mazbata alan AKP’li Akman’a: “İrade gaspı bana hırsızlık yapmamayı öğreten bir eğitimciyle yapılıyor. Salih hocam bana arkadaşımın kalemini, silgisini çalmamayı öğrettin. Ama sistem içinde büyük bir hırsız olmuşsun haberin yok”

Toplumsal
gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: