Kürtlerin oy desteği için Abdullah Öcalan’dan yardım istiyor.”

Yandaş gazeteciden Abdullah Öcalan’a İstanbul Seçimi’nde AKP için ‘imdat’ çağrısı

Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu “İstanbul… Kürt kökenli seçmenler” başlıklı yazısında Öcalan’ın mesajının yayımlanması gerektiğini söyledi. Gazeteci İsmail Saymaz, Müderrisoğlu’nun yazısını paylaşarak, “İnanılır gibi değil! Sabah’ın Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Kürtlerin oy desteği için Abdullah Öcalan’dan yardım istiyor.” ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kardeşi Serhat Albayrak’ın CEO’su olduğu Turkuvaz medyaya ait Sabah gazetesinde bugün dikkat çeken bir yazı yayımlandı.

Sabah gazetesinin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu “İstanbul… Kürt kökenli seçmenler” başlıklı yazısında terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ın mesajının yayımlanması gerektiğini söyledi.

“ADA’DAN DÖNEN AVUKATLARININ, VAKİT GEÇİRMEKSİZİN GÜNCEL DEĞERLENDİRMELERİ PAYLAŞMASI GEREKİYOR”

Müderrisoğlu şu yazısında şunları kaydetti:

“23 Haziran İstanbul yenileme seçimlerinde, oy blokları büyük ölçüde belirginleştiğinden, ‘kararsızlar ve Kürt kökenli seçmenler’ dengeleri etkileyebilecek güçte kabul ediliyor.

Kararsız olarak tanımlanan ve yakın markaja rağmen renk vermeyen bu grubun anlaşılabilir kaygıları veya memnuniyetsizlik nedenleri var.

Bu yönüyle bakıldığında, kararsız vatandaşlar, siyasetin ikna kabiliyetinin sınırları içinde bulunuyor.

Oysa, etnik kimlikle şekillenen seçmenler, farklı göstergelerle tercihlerini şekillendiriyor. Örneğin, HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, son açıklaması ile CHP adayına destek isterken henüz İmralı’nın ne dediği bilinmiyor.

Ada’dan dönen avukatlarının, vakit geçirmeksizin güncel değerlendirmeleri paylaşması gerekiyor. Ki duyumlarımız, seçimde en azından ‘nötr kalınması’ çağrısına denk düşüyor.”

İSMAİL SAYMAZ’DAN TEPKİ

Gazeteci İsmail Saymaz, Müderrisoğlu’nun yazısını paylaşarak, “İnanılır gibi değil! Sabah’ın Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, Kürtlerin oy desteği için Abdullah Öcalan’dan yardım istiyor.” ifadelerini kullandı.

Saymaz, “Şu yazının bir benzeri, çıkmaz ya, İmamoğlu’na destek veren bir gazetecinin kaleminden çıksaydı, şimdi gözaltına alınmıştı.” dedi.

 

KRT TV

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: