Mahmut Alınak: KORKUYORLAR

KORKUYORLAR

“Değil aklı başında insanlar, sokak kedileri bile bunların kardeşlik yalanlarına inanmaz, ”dedi.

Birkaç gün önce adliyedeki bir işi için Ankara’ya gitmişti.

Yüzünde kızgın bir ifadeyle, “Bir savaş bölgesine paraşütle inmiş gibi hissettim kendimi, ”diye devam etti. “Meclise giden caddede birkaç metre arayla etrafa tehdit edici bir hava yayan polis akrepleri dizilmişti. Beş yüz veya altı yüz metrelik kısa bir mesafede sivil polisler dokuz defa önümü kesip GBT sorgusu yaptılar. Ortalık sivil polis kaynıyordu.

Dışarıdan bakıldığında hayat normal seyrindeymiş gibi görünüyordu; oysa gerçek öyle değildi. Sokaktaki her on insandan beşi sivil polisti.

Devlet savaştaymış gibi alarma geçmişti. Adliye, Yargıtay, Meclis ve bakanlıklar ve tüm devlet daireleri ağır silahlar, araç ve gereçle donatılmış bir polis ordusuyla korunuyor.”

Çok doluydu; AKP’yi ve AKP eliyle süren zulüm, yağma ve talanı anlatıp durdu. Güçlü hafızası bir bilgisayar gibi çalışıyordu. “Çok korkuyorlar, ordu ve polis koruması bile korkularını dindirmiyor. Eminim yataklarında bile huzur bulamıyorlar.” diye sürdürdü.

Haklıydı.

AKP sokaktan çılgınca korkuyor. Sokakları polis ordusuyla işgal altında tutmasının nedeni budur.

Ordusu, polisi, yargısı, MİT’i ve diğer istihbarat örgütlerini sokağa karşı alarmda tutmasının sebebi budur.

Yalaka tayfasının “Dünya lideri” diye paye verdiği Adam’ın gittiği her yerde trafik felç oluyor. Arkasında yüzlerce araçlık bir koruma ordusuyla ancak sokağa çıkabiliyor. Köprüler ve yollar elleri tetikte binlerce polisle göz cenderesine alınıyor. Kelebek dahi kanat çırpsa ateş edecekler.

Sinek bile uçurulmayan mecliste yine koruma ordusuyla dolaşabiliyor.

Sadece o değil, tüm AKP yönetimi korkuyor.

Sokaktan, halktan korkuyorlar. Sokakta ve hapishanelerde estirdikleri terörün nedeni yüreklerini asi bir fare gibi kemiren bu korkudur.

Evet, “Sokak kedileri bile bunların kardeşlik yalanlarına inanmaz.”

Gidecekler!

Bu korku onları götürecek. Baş aşağı tepetakla gidecekler.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: