Mansur Başkan, ODTÜ kıyımına el attı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ODTÜ’de yaşanan ağaç katliamının ardından ODTÜ yönetimiyle görüştüğü öğrenildi. CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gamze Taşçıer, başkan Mansur Yavaş ile görüştüğünü, ve Yavaş’ın ODTÜ rektörüne “amacı gerçekten yurt yapmaksa, ağaçları kesmemesini, belediye olarak yurt inşa edip hibe edebileceklerini söylediğini aktardı.

ODTÜ’de arazisi içinde KYK yurdu yapımı için, bu sabah tepkilere karşın ağaçkesimine başlanan alanın inşaat ruhsatı olmadığı ortaya çıktı. Sabah yaşananların ardından ABB Başkanı Mansur Yavaş ODTÜ yönetimiyle görüştü. Yavaş, ” Bugün ODTÜ’de yaşananlar üzerine rektör Sayın Mustafa Verşan Kök ile görüştük. Ankaralıları ve tüm kamuoyunu doğru bilgilendirecek ve sorunu çözüme kavuşturacak bir süreci karşılıklı uzlaşma ile sürdüreceğiz. Kamu vicdanını korumak için çabalarımız devam etmektedir” dedi.

Mansur Yavaş

@mansuryavas06

Bugün ODTÜ’de yaşananlar üzerine rektör Sayın Mustafa Verşan Kök ile görüştük.

Ankaralıları ve tüm kamuoyunu doğru bilgilendirecek ve sorunu çözüme kavuşturacak bir süreci karşılıklı uzlaşma ile sürdüreceğiz.

Kamu vicdanını korumak için çabalarımız devam etmektedir.

“AMACI GERÇEKTEN YURT YAPMAKSA…”

Öte yandan CHP’li Gamze Taşçıer ise Mansur Yavaş ile görüşmesini paylaştı: Taşçıer, “Size bir gelişmeyi aktarmak istiyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız @mansuryavas06 ile görüştüm. ODTÜ Rektörü ile görüştüğünü ve amacı gerçekten yurt yapmaksa, ağaçları kesmemesini, belediye olarak yurt inşa edip hibe edebileceklerini aktarmış. #ODTÜSavunulmalıdır” dedi.

krttv

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: