Maranki’nin şikayetine yanıt: Sen bırak bu ped reklamları işini

Ahmet Maranki nin Akit de yazdığı yazıyı okuyunca bir an afalladım. Afalladım, çünkü toplumu ahlaki çöküntüye uğratacak olan reklamların kaldırılmasını ve bu reklamlara göz yumanların kellelerinin alınmasını istemiş. Üstelik bunu direk cumhurbaşkanına şikayet olarak yazmış.

Kozmik yaşamla ve ramazan beslenmesiyle yazdıklarına devam etmesi çok daha iyi olurdu. Gazlı içeceklerden dert yanmış, toplumsal ahlakı ne şekilde bozar ben anlamadım, ama daha da önemlisi ped reklamları ve kadınların giysileri kendisini çok rahatsız etmiş. Daha da ileri gidip, halkın da bu reklamları istemediğini söylüyor. Anket şirketine anket mi yaptırdın hemşerim?

Ped reklamlarına karşı çıkarken tuvalet kağıdına da karşı çıkmalıydın. Sonuçta o da apış arasında kullanılan bir malzeme. Diğer yandan, kendin malum bölgenin temizliğinde kullandığın için mi tuvalet kağıdını gündeme getirmedin. Ben de bunu merak ettim.

Bunlar işin basit yanı. Gelelim toplum ahlakıyla ilgili olan asıl bölüme.

Ensar Vakfında onlarca çocuk taciz yaşarken bu vakıfla ilgili tek bir cümleniz oldu mu? Ahlak deyince televizyon reklamlarından çok, bu konuya eğilmeniz gerekirdi. Dinci vakıflarda, derneklerde çocuklar tacize uğrarken, camide imamlar kadınlarla yatıp kalkarken sizin için toplum ahlakı hangi seviyede kalıyor ki, iki tane reklamı konu edip gündemde kendinize siyasi rol kapmaya çalışıyorsunuz.

Bu ülkede kadınlar dövülürken, kocaları tarafından öldürülürken, askerlere kışlalarda at eti yedirilirken eleştiri yeteneğinizi mi kaybetmiştiniz?

Şu kadarını söyleyeyim ki, sizin yazınızda beni çok rahatsız etti.

Uzak bir zaman değil, daha dün Isparta da gazlı içecek fabrikasını o şikayette bulunduğunuz cumhurbaşkanı dualarla açtı. Bunu da mı düşünemediniz. Ama asıl amaç gazlı içecek değil, tepkileri yumuşatmak adına ped reklamlarının arasına gazlı içeceği de sıkıştıralım düşüncesi ise bilemem.

Bu ülkede kadınlar tacizlere uğrarken, sokak ortasında kocaları tarafından öldürülürken, kıyafetinden dolayı saldırılara uğrarken sizin toplum ahlakı düşünceniz nerelerde geziyordu da tek kelimenizi duymadık.

80 milyon nüfusun yarıya yakınını kadın olarak düşünürsek, ortalama 30 milyon kadın bu pet lerden kullanıyor. 30 milyon ne demek biliyor musunuz?

Bir partinin iktidarı demek. Bu kadınları siz yok sayıyorsunuz öyle mi?

Bence siz sağlıklı beslenme ve diyet işlerine devam edin. Bırakın bu reklam işlerine sermaye bakıp, kendi arasında karar versin.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: