MEB ‘kindar ve dindar nesil’ eğitiminde atağa kalktı: Komşunun evini gözetle!

Milli Eğitim Bakanlığı, “dindar ve kindar nesil” yetiştirmek için yürüttüğü uygulamalarına “muhbirlik” özelliğini de eklemek için harekete geçti.

Milli Eğitim Bakanlığı, “dindar ve kindar nesil” yetiştirmek için yürüttüğü uygulamalarına “muhbirlik” özelliğini de eklemek için harekete geçti. Bakanlık, İçişleri Bakanlığı’nın isteğiyle terörle mücadele adı altında halkın komşularını gözetlemesini ve ihbar hattına şikâyet etmesini öneren “kamu spotu”nu çocuklara izlettirme, web sitelerinde yayımlama ve dijital led panolarında yayımlama talimatı verdi.

Milyonlarca çocuğun gelişimini AKP hükümetinin istekleri doğrultusunda şekillendiren MEB, eğitimin her alanının dinselleştirilmesi çalışmalarının yanında çocuk gelişimini olumsuz etkileyecek skandal uygulamalara da devam ediyor. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından “terörle mücadeleye yönelik duyarlılık yaratmak” için oluşturulan “Alo 140 Terör İhbar Hattı”nın geniş kitlelere duyurulması amacıyla hazırlanan yeni kamu spotlarına bütün resmi sitelerde yer verilmesi için il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine talimat verildi. “Ülkemizin huzur ve güvenliği için yürütülen çalışmalara olumlu katkı sağlayacağı” değerlendirmesi ile geniş kitlelere duyurulması istenen kamu spotlarından “Alo 140 Dikkatli Komşu” isimli olanında ise komşulardan şüphe edilmesi ve ‘muhbirlik’ yapılmasına ilişkin önermeler dikkat çekti.

ABC

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: