Mehmet Bakır: Sami AYDIN Neyi Bekliyor?

Sami AYDIN Neyi Bekliyor?

Erdoğan hiç yüz vermedi. Ondan hiç bahsetmedi. Adını dahi anmadı. Sivas belediye başkanı Sami AYDIN ‘dan bahsediyorum.

Erdoğan ile araları açıldı. Tekrar aday göstermedi. Erdoğan, “inandığım, güvendiğim Hilmi Bilgin ile yola devam edeceğim” dedi. Adeta Sami AYDIN ‘ı Sivaslılara şikayet etti. istenmeyen kişi olarak gösterdi.

Erdoğan’ın bu açıklamalarına rağmen hiç birşey olmamış gibi görevini sürdüren ve Erdoğan’ın adayı olan Hilmi Bilgin ile birlikte seçim çalışmasını sürdüren Sami AYDIN görüyoruz. Her dakika her yerde yanında.

Sivas’ın onca sorunu varken seçim çalışmalarında yer alması ne anlama geliyor?

Erdoğan tarafından istenmeyen kişi olmasına rağmen hala soğuk kanlı bir şekilde görevinde kalması doğru mu? Erdoğan’ın teşekkür etme gereği bile duymadığı Sami AYDIN ne yapmış olabilir ki bütün bağları koparmış sorusuna da cevap aramak gerekir.

Bence Sami AYDIN Erdoğan’ın tepkisinden ve açıklamalarından sonra görevini bırakıp kenara çekilmeliydi.

Sami AYDIN ile Hilmi Bilgin’in birlikte seçim çalışması yürütmesi AK Partiye yani Hilmi Bilgin’e fayda sağlamayacaktır. Tam tersine oy kaybına neden olacaktır.

Sivas’ta iki dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Sami AYDIN hakkında bir çok iddialar ortaya atılmış, AK Parti Genel Merkezi başta olmak üzere şikayetler Erdoğan’a kadar iletilmişti.

İktidarın “FETÖ İLE MÜCADELE” kapsamında eşinin de sıkça gündeme gelmesi ile sarsılan Sami AYDIN sonunda Erdoğan tarafından tekrar aday gösterilmedi. Kaldı ki; tekrar aday olacağına son derece emindi.

Halk ile bağlarını koparmış, yakın çevreleriyle birlikte ticari alanlara yayılmıştı. Son günlerde Erdoğan’ın adayı olan Hilmi Bilgin ile birlikte sürekli seçim çalışması yapması dikkatlerden kaçmıyor. Seçmene şirin görünebilmek adına mı? Yoksa kendisini ispatlama yolunu mı gidiyor? Soruları akılları iyice karıştırmaya başladı.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: