Mehmet Barlas İstikrarı düşünün!

Türkiye de seçimler nedeniyle oluşan gerginliği muhalefete bağlayarak, İmamoğlu destekçileri arasına PKK ve FETÖ cüleri koymak, Binali Yıldırım ile, Ekrem İmamoğlu nu kıyaslayarak Yıldırım ın daha iyi olduğunu savunmak elbetteki Mehmet Barlas ve benzeri kalemcikler için oldukça normal. İşin güzel olan yanı şu ki, artık neredeyse yerlerde sürünen satışıyla mensubu olduğu gazete aklını çelebileceğini düşündükleri insanlara ulaşamıyor.

Ortadaki sonuç olarak bir il seçimi. Yazısında söz ettiği ABD, İsrail, Ortadoğu konumlarına bu ülkeyi hangi iktidar, ne şekilde getirdi nin açıklamasını yapmadan, bataklıktan söz eder gibi yazarsan birileri de çıkıp sorar. Türkiye yi bu duruma kim soktu diye?

Hem demokrasiden söz edip, hem de muhalefeti birileriyle birlikte diye suçlarken, uzak olana değil, yakın geçmişe bakarak yorum yapabilme yeteneğine sahip olanlar, ülkenin güvenliğini ve istikrarını istediği için muhalefeti destekliyor. 2002 den bu tarafa ülkeyi yöneten siyaset bunca yıldır istikrarı yakalayamamışsa, ülke güvenlik sorunu yaşıyorsa, o söz ettiğiniz istikrar ve güvenlik için değişikliğe ihtiyaç duyulduğu da ortadadır.

Ekonomi bitmiş,

Üretim yok,

Tarım, hayvancılık tükenmiş,

Eğitim bilimsellikten çıkmış,

TÜBİTAK bile imam eriği diye ödül verir duruma gelmiş,

İşsizlik her ay artıyor,

Eti bir kenara bıraktık, çikolata yiyemeyen çocuklar var artık bu ülkede.

Kalkıp istikrardan söz ediyorsan, bu istikrarın istikametini de gösteriver bir zahmet.

 

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: