Milli Görüşçü AGD üniversitede bildiri dağıttı. Yılbaşı kutlaması günahlara davetiyedir.

Üniversitede, “zina, alkol, uyuşturucu, kumar” ifadelerinin kullanıldığı yılbaşı kutlamalarının günah olduğunu yazan bildiriler dağıtıldı.

Okullarda Kuran dağıtan, üniversitede ilerici öğrencilere yönelik vahşi saldırılarıyla bilinen gerici Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Kocaeli Üniversitesi’nde (KOÜ) yılbaşı kutlamaları karşıtı bildiri dağıttı.

Üniversitede Gezi Direnişi’nde ölenler için yapılan anma etkinliklerine saldıran, “Haram, günah ve genel ahlaka aykırı” diyerek LGBTİ afişlerini yırtan, ilerici öğrencilere yönelik saldırılar düzenleyen gerici örgütün Kocaeli Üniversitesi Komisyonu, yeni yıl kutlamalarına katılanların ‘hristiyan’ olduğunu ima ederek, “günah” dedi.

‘GÜNAHLARA DAVETİYE’

İleri haber den Tugay Candan ın haberine göre; “Yılbaşı kutlamaları günahlara (zina, alkol, uyuşturucu, kumar) davetiyedir!” başlığıyla dağıtılan bildirinin devamında, “Hristiyanın kutsalına değil, Müslüman’ın kutlamasına karşıyız!” ifadeleri kullanıldı.

Kutlamalara katılan Hz. Muhammed’in olduğu belirtilen “Kim bir kavme (topluluğa) benzemeye çalışırsa o da onlardandır” sözlerine yer verilerek, kutlamalara katılanlara Hristiyan benzetmesi yapıldı.

DİYANET: ŞEYTAN İŞİ BİRER PİSLİKTİR

Diyanet de yılbaşı kutlamalarına  günler kala geçtiğimiz Cuma günü içki ve kumarın haram olduğunu belirten bir hutbe yayınlamış, 81 ildeki binlerce camiye Diyanet İşleri Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak gönderilmişti. “İçki ve benzeri şeyler, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz” ayetiyle başlayan hutbede, ‘haram’ın tanımı “Allah’ın gazabına ve insanların kınamasına neden olacak kötülüklerdir” olarak yer almış, “Her mümin, helal-haram duyarlılığına sahip olmak zorundadır” ifadelerinin kullanıldığı hutbede, fal, kumar, şans oyunları ve alkolün haram olduğu yazılmıştı.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: