Milli takımdan önce onlar küme düştüler

80 milyonluk ülkeyiz. Baktığınız zaman dört mevsimi de doyasıya yaşayabilen az bulunur bir iklime sahibiz. Peki sportif olarak neyimiz, ne başarımız var?

Yüzme de dünyada ses getirecek bir sporcumuz var mı?

Kayak ta?

Jimnastik de nerede duruyoruz.

Atletizm in hangi dalında söz sahibiyiz.

Basketbol da Fenerbahçe ve Efes Avrupa da yüzümüzü güldürüyor.

Gelelim futbola.

80 milyonluk ülke milli takımı nın başına koyabileceği bir teknik adam bulamıyor. Hiç üzülmeden paralarımızı Lucescu gibi adamların torunlarının bile geleceğini kurtaracak yatırımları için kullanıyoruz. Fatih Terim ve Şenol Güneş dışında bu ülkede teknik adam yokmuş gibi, her kötü sonuçta bu iki isim gündeme geliyor.

Beceriksizliğimizin ana noktasıdır burası. Başka kimse bulamamak.

Aslında bulamamak mı, yoksa sportif bir siyasi manevra mı? Denemedikleri teknik adamları oraya koymaya korkanlar, federasyon un parasını kendi paralarıymış gibi Lucescu gibi adamlara dağıtıyorlar. Oysa bu ülkede başarıya aç, kendini kanıtlama çabası içerisinde olan bir çok isim var.

Rıza Çalımbay, Aykut Kocaman, Sergen Yalçın, Mehmet Özdilek birden akla gelenler. Erol Bulut un Malatya da gösterdiği başarıyı göz ardı edenlere ne demeli.

Teknik adam seçiminden dolayı kendilerine toz kondurmayıp, teknik adamı harcayarak koltuklarını koruyanların yapmaları gereken hareket çok basit.

İstifa.

Çünkü, milli takımdan önce aslında onlar küme düştüler.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: