Motor

Motor deyince akla bin bir şekil gelir. Önemlidir motor.

Biz burada yangın söndürme uçaklarıyla ilgili yapılan açıklamalara göre bir değerlendirme yapmaya çalışacağız.

Her gün ara vermeden neredeyse bütün bir yaz orman yangınlarıyla geçti günlerimiz. Özellikle Kazdağları faciasının gündeme oturduğu, protestoların yoğunlaştığı günlerde arka arkaya çıkan bu orman yangınları da ilginç bir özelliğe sahip oldu. Aynı gün aynı yerde 23 noktada aynı anda yangınlar çıktığını okuyoruz. Bir de bu gün sosyal medyaya düşen görüntüler tüyler ürpertici bir noktada olduğumuzu gösterdi. Ormanı yakan bir orman görevlisi. Pekte erkek bir görünüme sahip. Kime şikayet ederseniz edin diyebiliyor, suç aleti halen elindeyken. Yaptığı iş bir cinayet. Toplu kıyım. Ağaçlarla birlikte o bölgede yaşayan hayvanları da yakıyor katlediyor. Bu orman görevlisini görünce, 23 noktada aynı anda çıkan yangınlar insanı başka düşüncelere itiyor. Ortada bir vatan hainliği var. Cinayetin yanında yapılan bu iş ayrıca büyük bir vatan hainliğidir.

Yangın söndürme işleri özel şirkete verilmiş. Elipmanlarının yetersiz olduğu gerek yazılı medyada, gerekse muhalefet tarafından defalarca söylendi. Oysa elimizde THK nın uçakları ve bu konudaki tecrübesi vardı. Kullanmadık. THK biz hazırız ama uçuş izni verilmiyor türünden açıklamalar da yapınca bakanın orada neden oturduğu sorusunu da sormadan geçmek olmaz.

Bakan 48 saat yangın bölgesinde dursa bir ağacın dalına faydası mı var ki, biz gece gündüz buradayız mesajlarıyla çalışıyor görünme çabası içerisinde.

Motorları yok dediği uçakların en azından 3 tanesinin hazır olduğu bu gün belgeleriyle ortaya çıktı. Türlü bahanelerle ormanların yok olmasını izlemenin anlamını çıkaramıyorum. Yunanistan için, İsrail için hazır kıta beklettiğiniz ve yolladığınız uçaklar henüz bir yıl geçmişken kendi ülkemizde kullanılamaz durumdaysa (ki öyle olmadığı anlaşıldı) bunun sorumlusu da sizsiniz ve bu gün o koltuktan beceremediğiniz bu iş için ayrılmalısınız.

2014 yılında uçak yapıyoruz, uçağımız göklerde açıklamalarıyla vatandaşa hava atan iktidar, hızını alamadı tankımızı yapıyoruz dedi. (Tank palet fabrikasını özelleştirdi)

Şöyle düşünüyorum da, 5 yıl önce uçağımız göklerde diyenler, bu gün 3 uçağın motorundan niye şikayet ediyorlar. 3 motoru yaptıramadınız mı bakan bey?

Bu açıklamanın ortaya koydukları şunlardır. Uçağımız göklerde açıklaması koskoca bir yalan. Ortada tank falan da yok ya, bir motora gücünüzü yetiremeyecek kadar beceriksizsiniz.

Ya bu yangınların çıkması hoşunuza gidiyor, veya gerçekten yalancı ve beceriksizsiniz. Çünkü ortada 5 yıldır uçak falan göremiyoruz.

Bu arada, yangını çıkaranlar hakkında ne tür işlem yapılacak?

İstifa edecek misiniz?

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: