Müftüden fen lisesine ‘ziyaret’: Fizik ve matematik bir yerde biter

Sinop’taki bir fen lisesine il müftüsü tarafından yapılan ziyarette çocuklar sabah namazına çağrıldı. Müftü, “Fizik ve matematik bir yerde biter iman ve ahlak bizi ebediyete taşır” ifadelerini kullandı.

Vaizlerin okullarda görevlendirmesinin ardından Diyanet’in okullarda laik eğitime yönelik başlattığı gerici müdahaleler devam ediyor. Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik “Gençlerle Medeniyet Dünyamıza” projesi kapsamında Sinop Fen Lisesi öğrencilerine ziyarette bulundu.

Müftü Çelik çocukları sabah namazına çağırarak, şöyle konuştu:

“Son yıllarda dünyada ve popüler kültürde Allah yokmuş gibi, bir hayatın sadece sanal alemde, dijital dünyada, moda kültürü tüketim çılgınlığı ile insanlığa empoze edildiğini görmekteyiz. Kapı dışarı konulduğu manevi hayatım, sosyal hayattan dışlandığı bir devirde yaşıyoruz. Biz millet olarak tarihiyle, kültürüyle, hoşgörüsüyle,  zayıfları,  garipleri kucaklamasıyla, iman temelinde dünyada adalet dağıtan şanlı tarihimizin gösterdiği necip bir millet olmayı ortaya koymuş bir milletiz.  İnsanoğlu beden ve ruhtan meydana gelmektedir. Bedenin ihtiyaçları nasıl ki gıda yeme ve içme ise, ruhun ihtiyaçları da Allah’a iman ve Rabbimize karşı sorumluluk duygusudur. Allah’a kul olanlar yeryüzünün en özgür ve hür insanlarıdır. Ancak,  Allah’a kul olmayanlar nefislerinin esiri,  arzularının tutsağıdır. Fizik ve matematik bir yerde biter iman ve ahlak bizi ebediyete taşır. Dinimiz hem ilmi ve teknolojiyi hem de imanı ve ahlakı birlikte kuşanmayı emreder. Vatanımız milletimiz ve devletimizin bekası için her türlü zorluğa göğüs germeyi birlik ve kardeşliğe ancak din kardeşliği zemininde yakalarız. Sinop İl Müftülüğü tarafından Alaaddin Camii’nde organize edilen sabah namazı buluşmaları, yine aynı gün gençlik merkezinde İl Müftülüğü Gençlik Kulübü’nün organize ettiği gençlik buluşmalarına sizleri davet ediyor ve bekliyoruz.”

İleri Haber

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: