Muharrem İnce önce açıklasın…

Daha önce aday oldu. Olağanüstü bir performans gösterdiği konusunda bütün ülke hem fikir oldu. Öylesine coşkuluydu ki, insanların sönmüş umutları yeniden kıvılcım vermeye başlamıştı.

Yüzler gülüyordu artık.

Halk bankaların önünde kuyruk oluşturup, kampanyaya benim de katkım olsun düşüncesiyle ekonomik gücü çerçevesinde maddi yardımda bile bulundu.

Miting alanları muhalefet  adına hiç olmadığı kadar kalabalıklaşıyor, evlerin pencerelerinden, balkonlarından insanlar dışarıya sarkıyor, seçimlerin kesin kazananı olduğunu düşünüyorlardı.

Sonra ne oldu?

İnsanlar o büyük umutlarıyla gidip oylarını kullandılar. Sandıkların başında kucağında çocuğuyla nöbet tutan anneler gördüm. Herkes bir an önce akşamın olmasını, sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı.

Ne olduysa o andan sonra oldu. Henüz sandıklar bile sayılmadan ki, sandıkların başındaydık, Muharrem İnce o meşhur açıklamasını yaptı.

ADAM KAZANDI!

Ben o gün de yazdım, bu gün de soruyorum. Bütün seçim propagandası döneminde gerek İnce ve gerekse Akşener oy kaybı ve YSK hakkında atıp tuttuktan sonra, yok YSK nın önüne sandalyeyi kurarım, jiletle kazıyamazlar, yok 500 avukatla orada nöbet tutarım gibi açıklamalardan sonra, henüz sandıklar yeni kapanmışken Adam Kazandı açıklamasının anlamı neydi?

Son olarak, Muharrem İnce ve Meral Akşener bu açıklamanın nedeninini insanlara söylemedikleri sürece benim gözümde aklanmayacaklardır.

Bu yüzden Muharrem İnce tekrar aday olmamalı.

Önce kime hizmet ettiklerini açıklasınlar.

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: