Nihayet Peygamber olduklarını ilan ettiler

Süleymancılar cemaatinin bir toplantısında İslam itikadı ile taban tabana zıt düşen skandal mesajlar verildi.

Kalabalık bir gruba yaptığı konuşmada, cemaatin tartışmalı lideri Alihan Kuriş’e uhrevi güçler atfederek, cemaati emirlere uymamaları halinde “yanmakla” tehdit etti!

Süperhabertv’nin haberine göre, Süleymancıların imamı Mustafa Pamuk bu sözlerini Kur’an-ı Kerim’e dayandırarak bir skandala imza attı. Süleyman Hilmi Tunahan’ın kurucusu olduğu ve günümüzde tartışmalı şekilde Alihan Kuriş’in liderlik yaptığı Süleymancılar cemaati yeni yönetimi ile her geçen gün itikaden batıla sürükleniyor.

Kalabalık bir grubun katıldığı cemaat toplantılarından birinde cemaatin mevcut lideri Alihan Kuriş hakkında yine skandal ifadeler kullanıldı.

Toplantıda Kuriş’e atfedilen uhrevi güçler üzerinden cemaat mensupları tehdit edildi!

SIRAT KÖPRÜSÜNÜ ALİHAN KURİŞ İLE GEÇECEKLERMİŞ

Süleymancıların imamlarından Mustafa Pamuk konuşmasında, Alihan Kuriş’i “Emir’ul Mü’minin” olarak tanımlayarak İsrâ Suresi 71. Ayet’ini kaynak gösterdi.

Cemaate, Kıyamet Günü Sırat Köprüsü’nü Alihan Kuriş ile birlikte geçebilecekleri mesajını veren Pamuk, “Bizi Hazretimize, hazretimizle birlikte Resulullah’a, Resulullah’la beraber cennete, Cemâl-i İlâhî’ye bizim gitmemize sebep olan zat Emir’ul Mü’minin olan abimizdir.” ifadelerini kullandı.

EMİRLERE UYMAYANLAR YANACAKLAR

Süleymancılar İmamı bununla da yetinmedi, cemaati ahiret azabı ile tehdit ederek, Alihan Kuriş’in emirlerin uyulmaması halinde “yanacaklarını” söyleyerek gözdağı verdi.

Süleymancılar İmamı Pamuk konuşmasında İslam itikadı ile taban tabana zıt düşen şu skandal ifadeleri kullandı;

ABİMİZ EMİR’ÜL MÜ’MİNDİR

“Ayeti kerime okuyacağım Cenabı Hak Kuran’ı Kerim’de… (yanlış okursam hafızlar düzeltsin) neyse… Ben manasını söyleyeyim; “O gün kabrinden kalkan insanlar imamları ile beraber huzura gidecek.”(1)

Buradaki imam, caminin imamı değil, cami imaları paçalarını kurtarsın onlara yeter, buradaki imam Emir’ul Mü’minin olan insan. Abimiz, Emir’ul Mü’minin abimizdir. Abimiz bizi o gün, sen de gel, sen de gel, sen de…

ALİHAN BEY ABİMİZ NEREYE GÖTÜRECEK BİZİ

O gün davet olunur, bütün insanlar. Kiminle davet olunur imam… Önderleri ile tabi oldukları zat, ehli kültür imamı kimse onun peşine düşecek, münafıkların imamı kimse münafıklar onun peşine düşecek, İmâm-ı Rabbânî evlatları da Alihan Bey abimizin peşine düşecek. Peki Alihan Bey abimiz nereye götürecek bizi? Söyleyin bakalım nereye götürecek bizi.

Hazretimizin yanına götürecek bizi. Değil mi? Peki Hazretimiz nerede olacak? Sırat Köprüsü’nün öbür tarafında!

İMAMI RABBANİ ABİMİZLE HAZRETİMİZİN HUZURUNA ÇIKACAK

O sancağını dikmiş, evlatlarını sancağının altında beklerken Emir’ul Mü’minin olan zatın peşinden İmâm-ı Rabbânî evlatları Emir’ul Mü’minin ile beraber Hazretimizin huzuruna varacaklar. Allahımız hepimize nasip eylesin.

Onun için bizi Hazretimize, hazretimizle birlikte Resulullah’a, Resulullah’la beraber cennete, Cemâl-i İlâhî’ye bizim gitmemize sebep olan zat Emir’ul Mü’minin olan abimizdir.

ABİMİZDEN GELEN EMİRİ YAPMAZSANIZ YANDINIZ YANDINIZ

Dün Ahmet Bey abimizde, evvelki gün Kemal Bey abimizdi. Bugün Alihan Bey abimizdir. Bunun için değerli kardeşlerim sakın ha, abimizden bir emir gelirse acaba yapalım mı yapmayalım mı derseniz ben bir kaba tabir kullanacağım. Yandınız, yandınız! Allah, affetsin.”

DAHA ÖNCE DE NEBİ İLAN ETMİŞLERDİ

Daha önce de Alihan Kuriş’in neredeyse “nebi” ilan edildiği ve İslam alimlerinin ve Diyanet’in büyük tepkisini toplayan konuşmalar ortaya çıkmıştı.

Bu nedenle, Alihan Kuriş’e, önderliğindeki Süleymancılar cemaati mensuplarını batıla sürüklediği eleştirileri getirilmişti.

AKP’DEN TEPKİ
Eğitimci Sait Çamlıca, Twitter hesabından Süleymancılarla ilgili dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Çamlıca yaptığı paylaşımda, AKP’de halen vekillik yapan eski bir bakanın açıklamasına yer verdi.

“FETÖ’DEN DAHA TEHLİKELİLER”

Sait Çamlıca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Halen Milletvekili olan eski bir Bakanımız gençlerle otururken ‘Süleymancılar FETÖ’den daha tehlikeli’ demiş” diye yazdı. Ayrıca, “Bunu bana aktaran gençlere dedimki, ‘O Bakana selamımı söyleyin. Bu gerçeği sizin kulağınıza söylemesin, Sosyal Medya hesaplarında paylaşsın ve milleti uyarsın!” ifadelerini kullandı.

İşte Sait Çamlıca’nın sosyal medyadan yaptığı o paylaşım:

CEMAAT ÜYELERİNE TEHDİT!

Süleymancılar Cemaati’nin toplantısında İslam’a yönelik konuşmalar büyük tepkilere neden olmuş, görüntüler ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’e ait Süperhaber sitesinde yer almıştı.

Süleyman Hilmi Tunahan’ın kurucusu olduğu cemaatin şu anki lideri Alihan Kuriş için, uhrevi güçleri olduğu öne sürülerek tarikat mensupları tehdit edildi.

Süleymancıların imamlarından Mustafa Pamuk, Alihan Kuriş’i “Emir’ul Mü’min” (İslam devlet başkanı, halife) olarak tanımlayarak İsra Suresi 71’inci Ayet’e atıf yapmıştı. Cemaat üyelerine, kıyamet günü Sırat Köprüsü’nü Alihan Kuriş’le beraber geçebilecekleri mesajını veren açıklamalar yapmıştı. Ayrıca Alihan Kuriş’in söylediklerinin yapılmaması halinde ‘yanacaklarını’ söylemiş, cemaat üyelerini ahiret azabı ile tehdit etmişti.

‘PEYGAMBER’ İLAN ETMİŞLERDİ!

Alihan Kuriş, cemaat tarafından daha önce “Peygamber” ilan edilmiş, bu konu Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez’in büyük tepkisini çekmişti.

http://www.muhalifhaberler.com/suleymancilar-kendilerini-peygamber-ilan-etti–akp-den-tepki-geldi-7249.html

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: