Nuriye Gülmen’in evinden: Kavuştuğumuz için mutluyuz

Açlık grevinin 268’inci gününde tahliye edilen Nuriye Gülmen’in babası Şaban Gülmen, “Çocuğumuza kavuştuğumuz için sevinçliyiz. Üzüntümüz Nuriye ve Semih’in sağlık durumlarının iyi olmaması” dedi.

 Nuriye Gülmen’in evinden: Kavuştuğumuz için mutluyuz
Dün görülen karar duruşmasında tahliye edilen Nuriye Gülmen, açlık grevinin 269’uncu gününe girdi. Gülmen tahliye sonrası, tutulduğu Numune Hastanesi mahkum koğuşundan Ankara’da kendisi için hazırlanan eve ambulansla getirildi. Gülmen; ailesi, dostları, Yüksel direnişçileri ile açlık grevini beraber sürdürdükleri Semih Özakça ve Esra Özakça tarafından karşılandı.
Gülmen’in babası Şaban Gülmen, kızlarının tahliyesine çok sevindiklerini ifade etti. Şaban Gülmen, duyguları şöyle anlattı: “Üzüntümüz Nuriye ve Semih’in sağlık durumlarının iyi olmaması. Bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını istiyoruz. İşlerine dönmelerini istiyoruz tek istediğimiz bu. Bundan başka bir şey istemiyoruz. Bundan sonraki süreçte tabi ki tahliye ile iş bitmiyor. Çocuklarımız işlerine dönünceye kadar açlık grevine devam edecekler. Tahminim bu yönde. Onlar kendi haklarını alıncaya kadar bu işte kararlı görünüyorlar. Hayatlarına ve yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam etmelerini istiyorum.”
YÜKSEL EYLEMCİSİ: NURİYE İLE İLK DEFA KARŞILAŞACAĞIM
Gülmen’i karşılayan Yüksel eylemcilerinden Sultan Aydoğdu da, tahliyenin “zafer” niteliğinde olduğunu söyledi. Aydoğdu, “Nuriye ile ilk defa tanışıyorum. Bu bir zafer ama henüz tamamlanmadı. İşlerine döndüklerinde tamamlanacak bu zafer. Nuriye’yi tanıdığım için çok mutluyum. Çünkü Nuriye uyuyan bir yanımı uyandırdı. Direnen yanımı uyandırdı” dedi.
SAÇILIK: HAKLILIĞIMIZI BÜTÜN DÜNYA GÖRDÜ
Gülmen, tahliyesiyle birlikte “örgüt üyeliği” suçlamasıyla 6 yıl 3 ay ceza aldı. Yüksel eyleminin simge isimlerinden Veli Saçılık, bu cezanın yukarıdan gelen bir emirle verildiğini belirterek, tepki gösterdi ve ekledi: “Bu dava şundan dolayı oldu; bizim haklılığımızı bütün Türkiye ve dünya duyduğu için ve AKP’nin yasadışılığını herkese gösterdiğimiz için ceza olarak bu davayı tezgahladılar. Bu dava ilk açıldığında iftiracıları yoktu; ama sonra baktılar ki bu dava boşa çıktı iki tane iftiracı buldular. Avukatlarımız ile Nuriye ve Semih onların iftiralarını boşa çıkardılar. Bunu boşa çıkarttıkları içinde Nuriye’ye ceza verdiler. Biz 389 gündür ‘Nuriye, Semih yaşasın’ diyoruz bugün de demeye devam edeceğiz. Biz bu davayı kazandık. Çünkü bir irade gösterdik.”
‘NURİYE’NİN PALTOSUNDAN ÇIKTIK’
Saçılık, Gülmen’in başlattığı direnişi sürdüreceklerini belirterek, şunları söyledi: “Ne Süleyman Soylu’nun broşürleri, ne Adalet Bakanlığı’nın genelgeleri, ne Sağlık Bakanlığı’nın zorla müdahale tehditleri ne de Cumhurbaşkanının hedef göstermeleri bize işlemedi. Sırtımızda kırdıkları cop, kestikleri para cezaları; hepsine karşı direndik. Nuriye ilk gün İnsan Hakları Anıtı önüne çıktı ve direnç gülü oldu. Biz de Nuriye’nin paltosundan çıktık dedim ilk gün. Biz Nuriye’yi çok seviyoruz. O artık Türkiye’nin Nuriye hocası.”
MA / Diren Yurtsever-yorumcahaber.com
gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: