Öğrenci tacizi bu kez Ankara Polatlı da!

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan 13 Eylül İlköğretim Okulu’ndaki K. C. isimli hizmetli, yaklaşık 15 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Mahalle sakinleri “Bu cinsel istismar vakasının üstünün örtülmesine izin vermeyin” diyor.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde bulunan 13 Eylül İlköğretim Okulu’ndaki K. C. isimli hizmetli, yaşları 10-12 aralığında bulunan yaklaşık 15 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile tutuklandı.

BirGün’e konuşan mahalle sakinleri, K. C. isimli hizmetlinin İŞKUR aracılığıyla okulda göreve başladığını, okulda daha önce de benzer şikayetler olmasına karşın okul müdürünün önlem almadığını belirtti. Bu olayın dünden bu yana mahallede konuşulduğuna değinen mahalle sakinleri şunları söyledi:

 

Birgün den Burcu Cansu nun haberine göre; “Türkiye’de öğrencilerin uğradığı cinsel istismar vakalarının üzeri örtülmeye çalışılıyor. Sesimizi duyun ve sesimizi duyurun. Bu cinsel istismarların tek sebebi AKP Hükümeti’nin uyguladığı gerici politikalardır. Son uygulamalara göre, tarikatlardan boşa çıkan hizmetliler İŞKUR aracılığıyla devlet okullarına hizmetli olarak gönderiliyor. Okul müdürlerine dahi bu konuda söz söyleme hakkı tanınmıyor. Son birkaç ay içerisinde Polatlı’da okullarda görev yapan hizmetliler ellerinde falçata ile dolaşan, katil tipli insanlar. Dün itibariyle Polatlı’dan 5-6 çocuk Adliye’ye götürüldü ve ifadeleri alındı. İfadeler doğrultusunda K. C. gözaltına alındı.”

NAZLIAKA: BU OLAYLAR MÜNFERİT DEĞİL

Olayla ilgili duyum alır almaz CHP İlçe Başkanı, Polatlı Kaymakamı ve Polatlı Milli Eğitim Müdürü ile bağlantı kurduğunu söyleyen Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazliaka, Polatlı 13 Eylül İlköğretim kurumunda çalışmakta olan ve Bakanlık tarafından atanan 30 yaşlarındaki personelle ilgili cinsel istismar şikayeti olduğu bilgisini doğruladı.

Nazlıaka şunları kaydetti: “İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, söz konusu personelin açığa alındığını söyledi. Kaymakam ise önce gözaltına alındığını, çocukların ÇİM (Çocuk İzleme Merkezi) kanalıyla ifadesi alındıktan tutuklanmasına karar verildiğini iletti. Kaç çocuğun mağdur olduğu net değil. Benzer nitelikte birçok olayın takipçisi olmuş birisi olarak söylüyorum: bugünden itibaren ailelere baskı yapacaklar, olayın üzerini örtmeye çalışacaklar, konuyu gündeme taşıyan basın emekçilerine diş bileyecekler. Ama işe yaramaz. Ben bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Konuyu Meclis gündemine de taşıyacağım. Ailelerle birebir bağlantı kurup korkmamaları, başkasının ayıbından utanmamaları gerektiğini, yanlarında olduğumuzu söyleyeceğim.

Artık canımıza tak etti. Her gün bir başka çocuk istismarı vakasıyla karşılaşıyoruz. Bu olaylar münferit değil, sistematiktir. İnsan hayatının değerinin kalmadığı ülkemizde, bu durumdan en fazla zarar gören kesim çocuklardır. Son 10 yılda çocuk istismarının yüzde 700 artması tesadüf değil. Türkiye’de pedofili kültürü AKP eliyle yaygınlaşıyor. Çocuktan sorumlu Bakan utanmadan “çocuklarınızı korumak için onlara çığlık atmayı öğretin” demişti. Kendi sorumluluğunu ailelere yükleyen ve çocuklarımızı koruyamayan AKP hükümetlerinden kimse medet ummasın. Ama bu düzen böyle gitmez! Küçücük bedeni cinsel istismara maruz kaldığı için kalbi duran Yağmur’un hesabını verecekler. Tarikat düzeniyle yaygınlaşan sapkınlığı Karaman’da olduğu gibi tek bir kişinin üzerine yıkıp kurtulamayacaklar. 9 yaşındaki çocuklarımızın evlendirilebileceğini iddia edenleri, toplumda bıraktıkları izlerini siler gibi yaparak temize çekemezler. Toplumda sapkınlığın böylesine artmasının tek sorumlusu vardır: o da AKP’dir!”

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Öğrenci tacizi bu kez Ankara Polatlı da!” için bir yorum

 1. Ben de bu okulda okuyorum.ve 5. sınıfa gidiyorum.k.c. isimli şahıs yani kerim c. ‘nin taciz ettiği kızlardan bir kaçını tanıyorum.onlar benim çok iyi tanıdığım arkadaşlarım.
  kerim c. ‘nin 5. sınıfa gidenlerden taciz ettiği bazı kızlar:
  1_B.Ç
  2_E.A
  3_T.S
  isimli kızlara taciz ettiği öne sürülüyor.kerim c. okula geldiğinde birkaç veliler toplanmış onu bekliyordu bunun sebebi ise onun yüzüne tükürmekti.benim babam da oradaydı.kerim c.’ye veliler saldırdığı için kolu kırıldı.bu şahısın evli olduğu tam 3 küçük çocuğu ve anası ile babası olduğu öne sürülüyor.peki bu kızlara nerede taciz etti?okulumuzun a blok binasının alt katında merdivenlerin altında gizli bir depo var orada taciz ettiği kanıtlandı.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: