Rezervasyon yapanlar dikkat… O tatil şirketi paraları toplayıp kaçtı mı?

Şirket sahiplerinin tatil yapmak isteyenlerden paraları topladığını ve artık kendilerine ulaşılamadığını ileri sürüldü.

Antalya Manavgat İlçesi Side Mahallesi’nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı bir otele erken rezervasyon yaptıran onlarca tatilci otel yönetimi ile Calista tur şirketi arasında yaşanan sözleşme anlaşmazlığının mağduru olmuştu.

Rezervasyon yapanlar dikkat... O tatil şirketi paraları toplayıp kaçtı mı?

Toplumsal Habere göre; Tur şirketini sözleşme gereklerini yerine getirmemekle suçlayan otel yönetimi, tatil hayali ile binlerce TL ödeme yapıp rezervasyon yaptıran misafirleri otele kabul etmek istemişti.

Otelin Genel Müdürü Seyfi Öksüz, yaptığı açıklamada “Biz bu konuyu medyaya duyurmak istemiyorduk çünkü bu durum batan bir tur firması ile ilgili. Biz bu firma ile olan kontratımızı tek taraflı olarak fesih ettik ancak firma misafirlere bilgi vermemiş” demişti.

REZERVASYONLARI İPTAL ETTİLER AMA…
Turizm gazetesinde yer alan haberde ise, Calista tur şirketinin yetkililerinin ortada olmadığı iddiasını dile getirdi.

Gazete, tur şirketine rezervasyon yaptırarak mağdur olanların sayısının arttığına işaret ederek, şirket sahiplerinin tatil yapmak isteyenlerden paraları topladığını ve artık kendilerine ulaşılamadığını ileri sürdü.

Yapılan incelemelerde Calista Tur’un çeşitli tarihlerde otel rezervasyonu yapma taahhüdü ile misafirlerinden para tahsil ettiği ancak hizmetlerin başlangıcından önce söz konusu rezervasyonları iptal ettiği ama bunu tüketicilere bildirilmediği ortaya çıktı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), üyeleri olan acente ile ilgili inceleme yapmak üzere gittikleri acente merkezi kapalı.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: