Rıdvan, Bahçeli, Deniz Gezmiş üçlemesi..

Yazımın başlığını şöyle koyacaktım.

“Ey Rıdvan; Denizin yalnızca onuru ve parkası vardı, bunların ise onur ve parkanın dışında her şeyi var.”

Rıdvan Dilmen Erdoğan ı Deniz Gezmiş e benzetirken, bağladığı nokta emperyalizm le mücadele konusu. Deniz Gezmişlerin yaşam ve mücadelelerinden ne kadar bilgisi var merak ettim açıklamayı okuyunca. Çünkü her şeyi, herkesi birbirine benzetebilirsiniz, ama Deniz Gezmiş ve Erdoğan ne yaparsanız yapın eşleşmez. Eşleşemez.

 

Bahçeli nin açıklamasından sonra yazı başlığını değiştirmeye karar verdim.

Bağımsızlık, Nato karşıtlığı, ezilen halkların mücadelesi, vatan bütünlüğü, cumhuriyet, laiklik, eşit paylaşım gibi mücadeleler veren Denizleri, Osmanlı hayranı, cumhuriyet düşmanı, dinci, cemaatçi, çıkarcı, rüşvetçi, bir idare ile bir tutmak akıl yoksunluğudur. Emperyalizmle mücadele ettiğini söylediği Erdoğan, halen Nato üyesi, AB ye girmek için yıllarca uyum yasaları çıkarttı, Zarrap korkusuna ABD ile ağız dalaşı yaparken, 16 adamızı Yunanistan a kaptırdı. ABD üsleri kapatılmadı. İsrail ile son yılların en büyük ticaret hacmini yaşıyoruz. Daha anlatalım mı Rıdvan Dilmen?

TFF ye başkan adayı olacağın konusu gündemden düşmüyor. Varacağın başka noktalarda mı var bilemem, ama şundan eminim ki, daha önce bir çok kişinin başına geldiği gibi, senin başına da bir köşede unutulmuş olarak kalmak mutlaka gelecek. Siyasetten anlamadığını söylerken, siyasi mesajlar vermeye çalışman senin fikrin mi, birileri mi sana empoze ediyor. Çünkü yalakalığın sınırı yok. Yalakalıktaki tek amaç ise, kendince belirlediğin hedeflere yukarıdakilerin ittirmesiyle daha çabuk ve yorulmadan ulaşabilmektir. Senin şeytanlığın sahadaymış. Ekranlardaki şeytanlığın seni anca küçük düşürüyor.

Bahçeli, Rıdvan için yalaka diyor. Yalakalığın ne olduğunu konumu gereği en iyi bilen kişi olabileceğini düşünürsek yanıldığını söyleyemeyiz. Fakat daha önemli bir söz ediyor Bahçeli. Bir zamanların teröristi ile kıyaslayamazsın diyor. Terörist dediği Deniz Gezmiş.

Şimdi de biz Bahçeli ye soralım. Deniz Gezmiş in bir tane cinayetini gösterebilir mi? Nerede ve ne şekilde, neden yakalanmıştır. Denizlerin mücadele ettiği emperyalizm ve Nato hakkında kendisi ne düşünüyor. Eğer Nato ya karşıysa zaten Denizlerle bu düşüncesi örtüşeceğinden kendisini de terörist olarak görecek mi?

Teröristlerin en önemli eylemleri cinayetler ve büyük patlamalardır. Deniz Gezmiş e ait tek bir cinayet gösteremeyecek olan Bahçeli ye şunu da soralım.

Ülkede son yıllarda özellikle polis kurşunuyla ölen çocuklarımız devlet saldırısına mı, teröre mi kurban edilmiştir.

Deniz Gezmiş hakkında konuşurken bazı ağızları yıkamak bile yeterli olmuyor.

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: