Rusya Suriye konusunda ibreyi İngiltere’ye çevirdi

Rusya “Kimyasal saldırı provokasyonda İngiltere’nin dahli olduğunu gösteren kanıtlara sahibiz” açıklamasını yaparak gerginliğin seyrini tersi yöne çevirdi.

Suriye'deki gidişatı kökten değiştirecek açıklama!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) yapılan Suriye oturumunda RusyaTemsilcisi “ABD, İngiltere ve Fransa’nın tek amacı Esad’ı devirmek” dedi.

Rusya’nın BM Temsilcisi Nebenzya, ABD’nin Suriye’de askeri bir senaryo sahnelediğini, ama bunun küresel güvenlik için vahim sonuçları olabileceğini, zira Rus askeri güçlerinin Suriye’de konuşlu olduğunu söyledi.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BMGK’ye hitabında, ilgili ülkeleri Suriye konusunda sorumlu davranmaya çağırdı. BM Genel Sekreteri ”Suriye ile ilgili BMGK’deki çıkmaz, topyekun askeri tırmanma tehdidi yaratıyor” uyarısında bulundu.

RUSYA: KİMYASAL SALDIRININ ARKASINDA İNGİLTERE VAR
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye’nin başkenti Şam’a bağlı Doğu Guta’nın Duma ilçesindeki kimyasal saldırı iddiasını desteklemek için hazırlanan görüntülerin ilçedeki bir hastanede kayda alındığını söyledi. Konaşenkov, kimyasal saldırı provokasyonun arkasında İngiltere olduğunu gösteren kanıtlara sahip olduklarını vurguladı.

Suriye’deki son gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenleyen Konaşenkov, İngiltere’nin kimyasal saldırı provokasyonun organizasyonunda doğrudan yer aldığını belirterek, “Rusya Savunma Bakanlığı, İngiltere’nin söz konusu provokasyonun organizasyonunda doğrudan dahli olduğunu gösteren kanıtlara sahip” ifadelerini kullandı.

‘LONDRA, BEYAZ MİĞFERLER’E YOĞUN BASKI YAPTI’
Konaşenkov, Londra yönetiminin daha önceden hazırlanan provokasyonu gerçekleştirmesi için 3-6 Nisan tarihlerinde Beyaz Miğferler’e yoğun bir baskı yaptığının altını çizdi.

Toplumsal Haber Merkezi

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: