SADAT Başkanı, Afrin gündemli güvenlik zirvesinde

Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan ve Afrin’e yönelik askeri operasyonun ana gündem olduğu toplantıya kontrgerilla şirketi SADAT’ın kurucusu emekli Tuğgenerel Adnan Tanrıverdi de katıldı.

SADAT Başkanı, Afrin gündemli güvenlik zirvesinde

Tayyip Erdoğan başkanlığında Saray’da toplanan güvenlik zirvesi 1 saat 15 dakika sürdü. Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye’nin Afrin bölgesinde yönelik askeri müdahalesi ele alındı ve Erdoğan’a yetkililer tarafından bilgi verildi.

Zirvede, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcıları, İçişleri, Dışişleri, Milli Savunma Bakanları ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Başdanışmanlar Adnan Tanrıverdi ve Mustafa Varank yer aldı.

15 Temmuz sonrası başdanışmanlık

Zirvede yer alan Adnan Tanrıverdi, SADAT’ın kurucusu. Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kontrgerilla şirketi SADAT’ın kurucusu emekli Tuğgenerel Adnan Tanrıverdi’yi Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevine getirmişti.

Bu gelişme sonrası, Erdoğan’ın, yeni KHK’lerle birlikte önümüzdeki dönemde emniyet ve TSK’nin yapılandırılmasında SADAT’ı işlevlendirmesi, muhafız alayının yerine SADAT A.Ş.’den hizmet alımı yapması mümkün yorumları yapılmıştı.

Uzun zamandır tartışma konusu olan şirket, amacını “Silahlı Kuvvetlerin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonu, stratejik danışmanlık, askeri eğitim ile donatım alanlarında hizmet, İslam ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmak, İslam dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olarak hak ettiği yerini almasına yardımcı olmak” biçiminde açıklamıştı.

Sendika.Org

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: