Sağlık Bakan Yardımcısından yoğun bakımlardaki yoğunluğa tuhaf savunma!

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Trabzon’da düzenlenen Uluslararası 5. Yoğun Bakım Enfeksiyonları Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, hastanelerdeki yoğun bakım yatağı sıkıntısına ilişkin konuşurken tuhaf bir gerekçe öne sürdü.

Türkiye’nin Avrupa’da kişi başına en çok yoğun bakım yatağı düşen ülke olmasına rağmen zaman zaman hastaların yoğun bakım yatağı bulmakta zorlandığını söyleyen Bakan Yardımcısı Meşe, “Bunun en önemli sebeplerinden birisi maalesef yoğun bakımların akılcı kullanılmaması, hastaların çok uzun süre, hatta bazen hayat beklentisi olmayan hastaların dahi destekle çok uzun süre yaşaması.” dedi.

Meşe, “Bu hastalar olduğu, hastaların hastanede kalış süreleri uzadığı sürece maalesef yoğun bakım enfeksiyonlarını kontrol etmek mümkün olmuyor. Bunun çok fazla boyutu var. Hukuksal boyutu var, etik boyutları var, bizim inancımız, kültürümüz bunların pek çoğu etkiliyor” ifadelerini kullandı.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Sağlık Bakan Yardımcısından yoğun bakımlardaki yoğunluğa tuhaf savunma!” için 2 yorum

  1. Kendinizden utanın şunları söylerken. İnsanlar keyfinden mi yatıyor yoğun bakımda?

  2. Ne yapalım yoğun bakımdaki hastaları taburcu edip ölüme mi terk edelim, doktorların görevi hastayı bütün imkanları seferber edip yaşatabildikleri kadar yaşatmaktır, zira bu gayreti gösterecekleri konusunda yemin eder ve sonrasında mesleklerine başlarlar.
    Oraya buraya dergahlar,camiler yapıp vatandaşın parasını çarçur etmek yerine, daha çok hastane ve daha çok yatak yatırımı yapın.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: