Sakarya’da bu kez de 5 yavru köpek ölü bulundu

Sakarya Üniversitesi kampüsünde beslenen 5 yavru köpek ölü bulundu. 2 köpek ise veteriner kliniğine götürüldü. Karapürçek ilçesinde ise ayağında yara oluşan ve hayvanseverlerin asit döküldüğünü iddia ettiği köpek, tedaviye alındı.

Sakarya’da bacakları kesildikten sonra ölen yavru köpekle ilgili çok yönlü soruşturma sürerken Sakarya Üniversitesi kampüsünde köpekleri besleyen Sibel Arın Sezer, sabah hayvanlara bakmaya gittiğinde 5 yavru köpeğin telef olduğunu gördü.

Sezer, 2 yavru köpeği ise veteriner kliniğine götürdü.

Köpeklerin ölü bulunca gözyaşlarını tutamadığını belirten Sezer, hayvanların zehirlendiğini iddia etti. Sezer, “Bugün bayramın 3. günü ve baktığım yavrularıma hiç acımadan kıymışlar. 5 ölü, 2’si klinikte yaşam mücadelesi veriyor. Hiç vicdanınız sızlamadı mı? Daha 8 yavrum eksik. Ne ölülerini bulabildim ne dirilerini. Kim bilir nerede can çekişerek öldüler? Kim yaptıysa Allahım bin türlü senin belanı versin. Rabbim seni taş etsin. Utanıyorum artık insan olmaktan” dedi.

​Öte yandan Karapürçek’te ayağında yara oluşan sokak köpeği ise hayvanseverler tarafından veteriner kliniğine götürüldü. Hayvanseverler, köpeğin ayağına asit döküldüğünü iddia etti.

Hayvanın kliniğe getirildiği görüntüler, sosyal medyadan paylaşıldı.

Juna Minas@junaminas

@SakaryaValiligi Sapanca’da bacakları kesilen yavru köpeğin ardından bugün de bacağı asitle yakılmış bir köpek daha bulundu Sakarya’da. Aranızda psikopatlar dolaşıyor, lütfen bu kişileri bulup bir an önce adalete teslim edin.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: