Sapık dincinin asansör fantezisi! -VİDEO-


Kadınlara ve çocuklara yönelik sapık yorumlarıyla bilinen dinci Nurettin Yıldız yine gündem oldu. 2013’te doldurduğu bir videonun sosyal medyaya yayılmasıyla birlikte, “Nurettin Yıldız Sapıklığı” tekrar konuşulmaya başladı.

Asansöre bir kadın ve erkeğin birlikte binmemesi gerektiği, zira asansörde “halvet” ihtimali bulunduğunu anlatan video bir kez daha herkese pes dedirtti. Nurettin Yıldız, erkeklerin çocuklarla evlenebileceğini savunan “konferans”larıyla tepki toplamış, daha sonra pek çok hususta sapıkça yorumlar yaptığı dikkati çekmişti.

Öte yandan, Nurettin Yıldız yalnız değil. Daha önce 2006 senesinde “Sorularla İslamiyet” sitesinde de benzer yorumlara rastlanıyor. Aşağıda soru ve yanıtı mevcut:

Soru: Biz asansör beklerken bakıyoruz tek bir bayan var veya biz binerken bir bayan biniveriyor. Herkesin binme ihtimali olan yerde halvet olur mu? Açıklar mısınız?

Yanıt: Değerli kardeşimiz,

İki kişinin özellikle bir erkek ve bir kadının bir yerde başbaşa yalnız kalmasına halvet denir. Bir isim olarak; yalnızlık köşesi anlamına gelir. Halvet, sahih ve fâsit olmak üzere ikiye ayrılır.

Halvet, kimsenin göremeyeceği ve istekleri dışında kimsenin giremeyeceği, ev veya kapısı kilitli oda gibi kapalı veya kapalı sayılan bir yerde yalnız başlarına kalmadır.

Bu şartlar göz önünde bulundurduğu zaman asansörün hükmü şöyledir:

Asansör her ne kadar kapalı olsa bile, her katta durma ihtimalinin olması ve her an başkasının asansöre binmesinin mümkün olmasından dolayı halvet gerçekleşmez.

Bununla birlikte, elektrik kesintisi veya arızalanma gibi bir durumda asansörde uzun süre mahsur kalma olabileceğinden, asansöre bir bayanla erkeğin yalnız olarak binmekten kaçınması uygun olacaktır.

Hayred

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: