Seçim ittifakı Erdoğan’a hizmet etmekten başka ne olabilir?

Seçim ittifakı nedir? Kim çıkardı, nereden ve ne zaman çıktı?

Böyle bir ittifak en çok kimi mutlu eder? Ellerini ovuşturarak sevinenler kimlerdir hiç düşündünüz mü?

Daha önce de yapılan ittifaklar oldu bu ülkede. Seçimlerde barajı aşamayacağını anlayan partilerin özellikle üst kademesi başka bir parti adı altında seçime girip, daha sonra kendi partilerine geçtiler. Son seçimde HDP den meclise giren TİP yönetimi gibi. Aynı durumu geçmişte CHP den ANAP a kadar diğer partilerde de görebiliyoruz.

Sakıncamız burada değil. Çünkü sonuçta meclis çatısı altında bulunan parti sayısı eksilmiyor, tersine artıyordu. Bizim sakıncamız son yıllarda yapılmayan başlanan ve iktidarın bunun bilerek yolunu açtığı Cumhur-Millet ittifakı adı altında seçime giren parti sayılarını azaltmak. Bunun tehlike olduğunu öngörebilmek için bu güne kadar olan gelişmeleri, Bahçeli MHP sinin yapmış olduğu keskin dönüşleri ve meclis adına kimlerin karar aldığını görüp yorumlamak yeterli sanırım.

Seçimlere iki ittifak giriyor. Yani milletin kafasında yaratılan algı iki sayısı.  Ya AKP li cumhur ittifakına oy vereceksiniz, veya CHP li millet ittifakına. Başka seçeneği olmayan milletin kafasına bu iki partili yaşam biçiminin yerleştirilme planlarıdır bütün bunlar.

Yani zamanla ülke iki partili seçimlere alışacak, ya AKP, ya CHP olacak. Kazanan bütün güçleri elinde tutacak, sorgusuz, sualsiz yönetmeye başlayacak.

Bu gün eleştirilebilen harcamalar o gün eleştirilemeyecek.

Tek adam rejimini muhalefet yaparak destekleyen meclisteki diğer partilerimizi de bu konuda kutlayıp, ellerini sıkmak gerekir.

Neden ittifak oturup düşünelim..

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: