Seçim sandıkları evlere geliyor!!!

Muhalefet partileri başkan adaylarını belirleme, imza toplama gibi faaliyetlerle oyalanırken AKP seçimde sandık güvenliğini etkileyecek çalışmalara imza atıyor!

Bunlardan biri de Yüksek Seçim Kurulu’nun okullarda kurulacak sandıklara gidemeyecek durumda olanlar için uygulamaya sokacağı seyyar sandık hizmeti.

Seyyar sandık uygulamasıyla hastalığı ve engellilik durumu bulunan vatandaşlar, YSK’nın yayımladığı seyyar sandık kurulu talep formu ile sandığın evine gelmesini talep edebilecek. Sağlık raporu bulunmayan engelli seçmenler ise engellilik beyan formu ile okulların giriş katlarında oy kullanma talebini iletebilecek.

Hasta ve engellilere rapor vermekle görevlendirilen Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu ise uygulamaya tepkili. Yönetim Kurulu Başkanı Akif Emre Eker yaptığı açıklamada “Bu kadar çok kişinin kısa sürede değerlendirilmesi mümkün değil. Federasyonumuz, aile hekimlerinin kendilerine bildirilen bu 294 bin kişinin, en son sağlık durumunun değerlendirilmeden sistem üzerinden e-raporlarının düzenlenerek kendilerine ulaştırılması isteminin hukuka uygun olmadığını değerlendirmektedir. Aile hekiminin, kişilerin herhangi bir talebi olmaksızın işlem yapması ve rapor düzenlenmesi hukuki sorunlara yol açacaktır. Durum bildirir raporlar bilindiği üzere ancak talep üzerine yapılması gereken bir işlemdir. Ayrıca bu raporun düzenlenmesi ve iletilmesi konusunda bizlerin aklına takılan onlarca soru ve sorun vardır. Alelacele çıkarılan bu genelge ve eklerinde eksikliklerin varlığı bizleri endişeye sevk etmektedir” dedi.

Uygulama, sosyal medyada vatandaşların da alay konusu oldu:

Hayred

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: