Sedat Peker: Akşener benimle konuştuğu şeyler için suç duyurusunda bulunsun

Sedat Peker, ‘Akşener suç duyurusunda bulunacaksa 2014’teki sünnet düğününde yerel televizyoncuların kameralarının kapattırılmasını isteyerek benimle ne konuşmuştur?’ diye sordu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in daha önce bir cinayet nedeniyle kendisiyle görüştüğünü iddia etti. Meral Akşener, halka silahlanma çağrısı yapan Peker hakkında işlem yapılması için İçişleri Bakanlığı’nı göreve çağırmıştı.

Sedat Peker, Twitter hesabından Akşener’i etiketleyerek, “Parti başkanı Meral Akşener suç duyurusunda bulunacaksa 1997’de işlenen barmen cinayetinin hemen sonrasında kendisi İçişleri Bakanı’yken, ortak tanıdığımız birinin gizli organizasyonuyla benimle niçin görüştüyse, asıl bunun için suç duyurusunda bulunmalıdır” dedi.

Akşener’in 2014 yılında da bir sünnet düğünde kameraları kapattırarak kendisiyle görüştüğünü belirten Peker,  “Meral Akşener suç duyurusunda bulunacaksa İzmit’teki Welborn Otel’de Gürkan Turizm’in sahibinin oğlunun 2014 yılındaki sünnet düğününde yerel televizyoncuların kameralarının kapattırılmasını düğün sahibinden isteyerek bir kenarda birçok şahidin huzurunda benimle kulaktan kulağa ne konuşmuştur? Bence bununla ilgili suç duyurusunda bulunması daha doğru olacaktır” dedi.

Sedat Peker

@sedat_peker

1.107 kişi bunun hakkında konuşuyor

Sedat Peker

@sedat_peker

358 kişi bunun hakkında konuşuyor

Sedat Peker

@sedat_peker

452 kişi bunun hakkında konuşuyor

Sedat Peker, dün İstanbul’da yaptığı konuşmada, “Seçimlerden sonra hem emperyalist güçlerin hem de onların ülkemizdeki uşaklarının bazıları şimdiden seçimlerle ilgili YSK’yı tanımadıklarını söylüyorlar. Seçim sonuçlarına göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bu sebeple imkanı olanlar mutlaka ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar” demişti.

Meral Akşener de bir soru üzerine “Bu tür çağrılar, davranışlar İçişleri Bakanlığı’nın görevini yapmadığı anlamına gelir. İçişleri Bakanlığı bu iradeyi koymadığı taktirde kaos çıkar. İçişleri Bakanlığı ve Sayın Bakanı ben görevi davet ediyorum. Böyle bir şey olmaz” diye konuşmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Peker hakkında soruşturma başlatmıştı.

Artı Gerçek

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: