Sedat Peker’e 5 yıl isteniyor(!)

Sedat Peker’in cezaevindeki FETÖ’cülerin kurtarılacağına yönelik sosyal medya paylaşımlarını öne sürerek yaptığı konuşmasına 5 yıla kadar hapis istendi.

Habertürk Haber Merkezi’nden Arzu Kaya’nın haberine göre, raporda Peker’in, “Yüce Allah’ın izniyle onlara yakınlık duymuş, onlarla yol almış, onlarla yol ayırmamış bütün herkesi en yakın bayrak direklerine asacağız, en yakın ağaçlara asacağız, neymiş Maltepe Cezaevini basacaklarmış, arkadaşlarını çıkaracaklarmış. Büyük bir devrimin başlangıcı olacakmış. Onların da düşündüğü gibi cezaevleri birgün basılacak. Ancak vallahi onların hayat ettiği gibi değil. Dışarıda yakaladıklarımızın hepsini ağaçlara astıktan sonra, bayrak direklerine astıktan sonra, onları cezaevlerinde de asacağız, boyunlarından asacağız bayrak direklerine” şeklinde sözler sarfettiği yer alıyor.

“ÖNGÖRÜDE BULUNDUM”

Konuyla ilgili ifadesi alınan Sedat Peker ise cezaevlerinin basılıp FETÖüyelerinin kurtarılacağı şeklinde bir kısım medyada paylaşımlar yapıldığını belirtti. Devlete karşı bir kalkışma başlatıldığı durumda buna karşı tepki göstereceğini ve onları cezaevlerinden bizzat çıkarıp cezaevine en yakın bayrak direklerine asacaklarını söyleyen Peker, böyle bir olasılık meydana geldiğinde vatandaşların ne yapacağına dair bir öngörüde bulunduğunu öne sürdü. Suçlamaları kabul etmedi.

“ÖLDÜRME SUÇUNUN İŞLENMESİNE TAHRİK”

Savcılık Sedat Peker’in bu konuşmayı şehitleri anma programı dahilinde ve alenen yaptığını belirterek, konuşmanın bütünü göz önüne alındığında belirsiz sayıda kişiyi adam öldürme suçunun işlenmesi konusunda alenen tahrik ettiğini vurguladı. Konuşmanın ifade özgürlüğü kapsamının sınırlarının dışında kaldığını belirtti. Peker hakkında “Suç işlemeye tahrik” suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: