Sefil bir açıklama

Nihayetinde savaşa giriyoruz.

Bunu söyleyen kim? AKP genel başkan vekili.

Nerede ve kiminle savaşa giriyoruz? Ne kadar sefil bir açıklamadır bu. Bu açıklamayı yaparken karşında bir terörist grup olduğunu mu unuttun, yoksa terör örgütünü sanki bir devletmiş gibi büyütmeyi mi amaçladın? Sen nasıl olmuşsa olmuş, bu ülkede siyaset yapıyorsun. Nasıl bir siyasi anlayışın olduğu da ortada. Kendin gösteriyorsun bunu bizlere.

Nihayetinde savaşa giriyoruz. Çünkü ABD bize belli bir alan bıraktı. Bu alanın dışına zaten çıkamayacağız, dolayısıyla büyütmeye gerek yok mu demek istedin yoksa. Senin için oraya giden askerlerin değeri nedir, anlamakta zorlanıyorum.

Evet, hepimiz bu terör örgütlerinden tamamen kurtulmanın önemini biliyoruz, bu konuda ülkede yaşayan insanların hiç birisi, hayır terör örgütüne dokunmayın demez. Demez de, her işin doğru bir yolu, doğru bir ortağı olmalı. Yanlış ortak adamı iflas ettirir.

Lafa gelince herkesin ağzında Suriye nin toprak bütünlüğünü korumak açıklaması var. Bu toprak bütünlüğü neyle ve kiminle korunacak? Kendi topraklarında hiç yerine koyulan Suriye devleti ile anlaşmalar yapılmadan, yardımlaşılmadan bu bütünlüğü koruyabilme olanağı olmadığını herkes biliyor.

Suriye de bulunan terör örgütlerinin ellerinde bulunan silahlar ABD ve Rusya yapımı. Bu silahlar bize ve Suriye devletine karşı kullanılırken, bizim ortaklarımız kimler?

Bir yanda ABD, diğer tarafta Rusya.

Numan Kurtulmuş, seni bu ülkeye siyasetçi olarak seçenlere de yazıklar olsun, yaptığın siyasete.

Elmayla Armut u birbirinden ayıramayan insanlara bu ülke emanet edildi ya, en çok ona yanarım.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: