Sen neymişsin Kurtulmuş: Dün Harun-Karun’du, bu gün fukara babası.

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yandaş Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile Yayın Danışmanı Halime Kökce’nin sorularını yanıtladı, dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Numan Kurtulmuş 'Firavun'u unuttu, Erdoğan'ı övmelere doyamadı...

Numan Kurtulmuş, AKP’nin 2019 yerel seçimlerine yönelik stratejilerini anlatırken, aday belirlemede beş temel kriterlerinin olduğunu belirterek bunları ehliyet, liyakat, sadakat, adalet ve tevazu şeklinde sıraladı.

Yaptığı açıklamalar sırasında Tayyip Erdoğan‘ı bolca öven Kurtulmuş, ‘FiravunKarun‘ benzetmelerini unutarak, ”Erdoğan fukara sofrasında dizini kırıp oturabilir” ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, kendisini eleştirmesi sonrası görevden alınan AKP’li OrduBüyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tartışmasına ilişkin de göndermede bulunarak, şunları söyledi:

”Başarılı belediyecilikte hizmet şarttır, ama hizmet etmek tek başına yeterli değildir. Mutlaka insanların gönlüne girebilmek, insanlara sevgiyle tevazu ile yaklaşmak lazım. İnsanlar, ne kadar hizmet ederlerde etsinler kibir kuleleri gibi ortalıkta dolaşanlardan hazzetmezler. Onlara sempati duymazlar. İnsanlar Cumhurbaşkanımızı niçin seviyorlar? Çünkü evinden el sallayan bir ev hanımının ricasını kırmayıp evine gidip çayını içiyor, fukara sofrasında dizini kırıp oturabiliyor. İnsanlara çocuk dahi olsa son derece mütevazı, arkadaşı gibi yaklaşıyor ve bunları siyasi bir kaygıyla yapmıyor. İnsani bir tavır olarak bunu ortaya koyuyor. Adaylarımızın da bu özellikleri taşıması en az hizmet kadar önemli bir özellik olacaktır. Değerler dünyamız seçim kampanyasının hassasiyetlerinden olacak.”

Toplumsal

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: