Şimdi görsün o zındık virüs

Bütün dünyayı virüs sarmış ne gam.

Zaten gavur ellerinden çıkma bu zındık virüs.

Bilmediği ise, biz de virüse karşı var olan çok güçlü silahlar. Henüz tanışmadı ama, yakındır. Geldiğine geleceğine pişman ederiz de, elimizi kolumuzu bağlayan noktalar var.

Ne noktaları diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bakın anlatayım.

Her şeyden önce en güçlü silahlarımızdan birisi dua. Virüs şeytan gibidir. Bir kere vücuda girdi mi, çıkarması zor ve sıkıntılı olur. İşte o yüzden her akşam yatsı namazından sonra virüsü kahredecek dualar okumalıyız ki, duyar duymaz o bölgeyi terketsin.

Her ne kadar bilim kurulu üyemiz değerli profesör virüsü de Allah yarattı, insanların bu kadar çoğalmasını bu virüsler önleyecek gibi bir açıklama yapmış olsa da, durumu kendisinin cahilliğine veriyoruz. Çünkü, bu profesörün duanın gücünü bilmediğini ve yaptığı açıklama nedeniyle bizimle çelişkiye düştüğü çok açık.

İkincisi ise, biz genç bir nüfusa sahibiz. 65 yaş ve üzerini neden evde tutuyoruz sizce? Çünkü onlar yaşları itibarıyla hızlı hareket edemez, koşamaz, virüse şak diye yakalanırlar.

O yüzden genç nüfusun dışarıda kalmasında bir sakınca görmüyoruz. Virüs hangi birini yakalayacak birader. Meaşallah hepsi tazı gibidir. Onlar hızlı koştukça virüs yorgun ve bitap düşecektir.

Bu yüzden diyoruz ki, bizim elimizde virüse karşı güçlü kozumuz var. Neymiş o, yakalanmamak.

Kimler yakalanmaz?

Gençler tabi. O yüzden yaşlılar evde, gençler dışarda, virüsün başını döndürüp, deli edeceğiz.

Temizliğe dikkat edin, talimatlara uyun, yaşlıları dışarı bırakmayın, yakalanmayın, duayı eksik etmeyin.

Görsün o virüs nereye geldiğini.

Devletimizin uyarılarını dikkate almanızı özellikle rica ediyorum.

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: