Siz bu kompozisyondan not alamazsınız Binali bey

Erbakan için küçük bir araştırma yaptım internette. Herkesin baktığında görüp okuyabileceği konular. Erbakan AKP için neler söylemiş.

Binali beyin açıklamasından sonra bir merak uyandı, açıp bakmak istedim.

Önce Binali bey ne tür bir açıklama yapmış onu okuyalım.

Diyor ki;

“Saadet Partisi’ne oy veren kardeşlerimizin tekrarlanacak seçimde bana oy vereceklerini düşünüyorum. Çünkü Erbakan Hoca hayatı boyunca millî ve yerli vurgusu yaparak siyasi ömrünü tamamlamıştır”

Demek ki, Saadet Partisinin oyları Binali bey için çok önemli.

Binali bey bence siyasi kompozisyon hazırlıyor. Saadet tabanını kendi saflarına çekmek buradaki amaç. Çünkü, baktığınızda iki tarafın tabanı da muhafazakar.

Diğer yandan belki de en büyük muhaliflerinin Saadet olduğunu bildiği için bu kompozisyonu hazırlıyor. Aynı taban farklı noktalara gitsin istemiyor.

Bütün bunlardan sonra Erbakan neler söylemiş ona baktım.

Kime oy veriyorsun arkadaş? Bu rantiyecilere mi, bu faizcilere mi?

Bunlar tabi seni mahvederler. Şimdi de gelip ağlıyorsun. Aç kaldım, ayçiçeği ektirmiyor, tütün ektirmiyor, pancar ektirmiyor.

E tabi. Sen IMF’ye oy verdin. AKP’ye oy vermek demek, İsrail’e oy vermek demek, ABD’ye oy vermek demek, IMF’ye oy vermek demek. Elbette arkasından aç kalacaksın ne bekliyordun? Sen yaptın bu işi sen kendin. Kendi elinle.

Dikkatle bakın. ‘Kim ben mi? Ben hiç İsrail’e hizmet eder miyim yahu?’ şarkısını söyleyerek size İsrail’in ordusunda askeri talim yaptırır. Neye alet olduğunuzu bilmezsiniz. O bilir ve sizi kullanır. Şimdi bugünkü AKP’yi teşkil eden, kuran, kurduran kendi planları için bütün bu senaryoları tanzim eden Siyonizmdir.

Bütün bunları ve dahasını AKP için söyleyen de Erbakan hoca.

Siz bu kompozisyondan not alamazsınız Binali bey..

 

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: