Sonunda Robota bile özür dilettiler (!)

Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun düzenlediği Güvenli İnternet Günü programında sunum yapan robot Sanbot, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın sık sık sözünü kesince Arslan, görevlilere seslenerek, robotun susturulması konusunda müdahale edilmesini istemişti.

Arslan’ın güvenli internetin önemine dikkat çekerken programın sunucusu olan robot Sanbot araya girerek “Yavaş konuş, ne diyorsun anlamıyorum” demişti. Sanbot daha sonra da “Sen neden bahsediyorsun” deyince Bakan Arslan’ı kızdırmıştı. Arslan, bunun üzerine “Değerli arkadaşlar belli ki birileri robotu kontrol etmek durumunda. Kontrol görevini hangi arkadaşımız yerine getiriyorsa gereğini yapın lütfen” diyerek robot Sanbot’a müdahale edilmesini istemişti. Bunun üzerine görevliler robotu kapatarak salondan dışarı çıkarmıştı.

Bugün Kanal D haberin ulaştığı robot Sanbot, Bakan Arslan’dan özür diledi. Bakan Ahmet Arslan’ın sözünü kesmesiyle ilgili konuşan robot, ‘Sözünü yanlışlıkla kestim çok üzgünüm’ dedi.

Banu Güven, şaşkınlığını gizleyemedi

Gazeteci Banu Güven, şaşkınlığını gizleyemeyerek konuyla ilgili haberi retweet’leyip “Robota özür diletmişler. Robota!” yorumunda bulundu.

Robota özür diletmişler. Robota!

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: