Taklitler aslını yaşatır

AKP Genel Başkanı Erdoğan, Birinci Meclis Binası’nda Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1. Toplantısı Açılış Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşması başta Anadolu Ajansı olmak üzere tüm yandaş medyada “Kurucu Başkan” vurgusuyla duyuruldu.

Erdoğan haberini duyuran yandaşların yaptığı haberlerde en dikkat çeken ise AA’nın haberi oldu.

Erdoğan’ın Birinci Meclis’teki fotoğrafını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Birinci Meclis fotoğrafıyla yan yana getirerek duyuran AA, söz konusu haberine “İlklerin Meclisinde tören” başlığını attı.

AA’nın haberi sosyal medyada tepki toplarken, haberde Erdoğan’ın sarf ettiği “Tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi bugün de milli iradenin üzerinde hiçbir fani güç tanımıyoruz” ifadeleri ise öne çıkarıldı.

İşte AA’nın o haberi:

ATATÜRK TAKLİDİ

Erdoğan’ın söz konusu program için yaptığı Mustafa Kemal Atatürk taklidi ise gözlerden kaçmadı.

22 Nisan 1923’te açılması planlanan Birinci Meclis’in açılışı 23 Nisan’a kaydırılarak cuma gününe denk getirilmişti. 23 Nisan günü Hacı Bayram Veli Camii’nde cuma namazını kılan Cumhuriyet’in kurucu kadroları buradan TBMM’ye geçerek Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Birinci Meclis’in açılışını gerçekleştirmişti.

Bugün ise Erdoğan ve kabinesi Birinci Meclis’in yanında bulunan Hacı Bayram Veli Camii’nde cuma namazını kılarak Birinci Meclis binasına geldi. Burada Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 1. Toplantısı Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, “Türkiye’nin 24 Haziran seçimleri ile yaşadığı tarihi dönüşümün ilk adımını milli iradenin tecelligahı olan bu kutlu çatının altında, milletimizin şahitliğinde atıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasının devamında, “Tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi bugün de milli iradenin üzerinde hiçbir fani güç tanımıyoruz. Birinci Meclis başlangıçtı, burası (İkinci Meclis) devamdı. Şimdi ise bizler de devamın devamını yapıyoruz. Birinci Meclis gazi bir Meclisti, şu andaki Meclisimiz de gazilikle şereflenmiştir” dedi.

Muhalif Haberler

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: