Tarım Bakanlığında stratejik birime ‘Tam Kanunsuz’ atama!

Tarım ve Orman Bakanlığında ‘tam kanunsuzluk’ skandalı! Bakanlığın en stratejik biriminin başına kanuni yeterliliği olmayan bir ismin atandığı ortaya çıktı. Şimdi bütün gözler bu skandalın altında imzası olan Bakan Pakdemirli ile görevden alınan eski Personel Genel Müdürü Kamil Tabak’a çevrilmiş durumda.

Tarım Bakanlığında stratejik birime ‘Tam Kanunsuz’ atama!

tarimdanhaber.com‘ göre ;Tarım ve Orman Bakanlığında ‘tam kanunsuzluk’ skandalı! Bakanlığın en stratejik biriminin başına kanuni yeterliliği olmayan bir ismin atandığı ortaya çıktı. Kanuni yeterliliği olmadığı halde döner sermaye başta olmak üzere Bakanlığın yaptığı satın alma ve ihalelerin bu birim tarafından yapılması skandalı daha vahim hale getiriyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda 10 aydır bu kanunsuzluğa göz yumuluyor.

TARIM BAKANLIĞINDA TAM KANUNSUZLUK! 

Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na geçtiğimiz Ağustos ayında atanan Ecmel Ercan’ın kanuni yeterliliği olmadığı halde bu göreve getirildiği ortaya çıktı. Kamuda atamaları düzenleyen 3 Nolu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin II sayılı cetvelinde yer alan Daire Başkanları ve Genel Müdür Yardımcılarının atamasında; ‘kamuda en az 5 yıllık hizmeti bulunmak’ şartı aranıyor.

10 AYDIR YAPILAN BÜTÜN İŞLEMLER YOK HÜKMÜNDE!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli döneminde Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına atanan Ecmel Ercan’ın ise kamuda en az 5 yıllık hizmet şartının bulunmadığı ortaya çıktı. 5 yıllık kamu hizmeti bulunmayanların atanması, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin emredici hükmüne aykırılık teşkil ederken, bu atama yok hükmünde bulunuyor. Kanunen atamanın yok hükmünde olması, Ecmel Ercan’ın görev süresi içinde yaptığı bütün işlemleri de hukuken tartışmalı hale getiriyor.

BAKAN SKANDALIN FARKINDA! 

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Bakanlığın en stratejik birimlerinin başında gelirken, yapılan skandal atama, 10 aydır Bakanlıktaki döner sermaye başta olmak üzere Türkiye genelinde yapılan ihaleleri ve satın almaları hukuk karşısında yok hükmüne yani geçersiz hale getiriyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin bu skandalın farkında olduğu ancak skandalın Cumhurbaşkanlığına anlatılamayacağı için üstü örtülmeye çalışıldığı kaydediliyor.

BAKAN KOLTUĞUNDAN OLABİLİR!

Bu skandal atamanın Bakan Bekir Pardemirli’yi koltuğundan edebileceği kaydediliyor.  Yeterliliği olmayan bir kişinin Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle atanmasının kabul edilebilecek bir hata olmadığına dikkat çekilerek bunun faturasının ağır olabileceği vurgulanıyor.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: