Tek adam çok hedef

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan miting meydanlarında aydınları ve gazetecileri hedef göstermeye devam ediyor. Erdoğan’ın önce FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ardından tiyatrocu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’i hedef aldı. Erdoğan’ın hedef aldığı isimler hakkında anında soruşturma başlatıldı

Haftalık Toplumsal'dan bomba manşet... Tek adam çok hedef

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan miting meydanlarında aydınları ve gazetecileri hedef göstermeye devam ediyor. Erdoğan’ın önce FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal ardından tiyatrocu Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’i hedef aldı.

PATLATIRLAR ENSENİ

Fatih Portakal’ın Türkiye’de barışçıl gösteri dahi yapılamaz sözleri yandaşlar tarafından halkı sokağa çıkmaya tahrik ediyor diye yorumlandı, ardından Portakal hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Yetmedi Cumhurbaşkanı miting meydanlarından iki kez hedef gösterdi. Hızını alamayan Erdoğan Portakal’a “Haddini bil patlatırlar enseni” dedi.

SORUMLUSU BELLİ

Gazetecilik örgütleri Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Fatih Portakal’ın başına bir şey gelmesi halinde sorumluluğu cumhurbaşkanından bileceğini açıkladı. Fatih Portakal “canıma zarar gelmesinden korkuyorum” demişti. Erdoğan’ın açıklamaları kendi kitlesinde de portakal yemek eylemleri olarak etki gösterdi.

ONLAR DA HEDEFTE

Erdoğan son olarak tiyatronun önemli isimlerinden Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’i hedef gösterdi.

Katıldıkları programdaki sözleri çarpıtılan Akpınar’a “Sanatçı müsveddesi” diye hakaret Cumhurbaşkanı tehditlerini esirgemeyerek, “Bedelini ödeyeceksin” dedi.

ŞAİRE ÖLÜM TEHDİDİ

Erdoğan’ın gerilimi yükselten açıklamaları kendi kitlesinde de cahil cesaretine neden oldu. Hacettepe Üniversitesi’nde edebiyat söyleşisi düzenleyen şair Ahmet Telli bir grup tarafından ölümle tehdit edildi. Üniversitede Telli’nin önünü kesen grup “Hacettepe sana mezar olacak” sloganı attı.

gunlukbakis

gunlukbakis

2017 Temmuzunun ikinci yarısında başladığımız yayın hayatımızda, giderek yükselen bir grafik çizme hedefindeyiz....

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: