Türkiye Cumhuriyeti bu noktaya bütün siyasi partiler ve o partilerdeki siyasilerle el ele getirilmiştir.

Uyurgezer durumda bile koşup alkışlayan bir toplum olduğumuzu söyleyebilirim artık.

O parti, bu parti sorunu da değil. Çünkü partilerin ve siyasilerin tümü uyandırmak değil, uyutmak üzerine siyaset yapıyorlar. Konuşarak, dahası güzel konuşarak anlatılan masallar sonucunda bu gün Cumhuriyet varabileceği en büyük tehlike noktasına ulaşmış durumda. Öyle bir duruma geliyoruz ki, adına Monarşi dememiz yanlış olmaz.

partiler ile ilgili görsel sonucu

Monarşi: bir hükümdarın devlet başkanı olduğu bir yönetim biçimidir. Saltanatın bir başka adıdır. Seçim dışı yöntemler kullanılır. Bu hükümdar, Türkçede kral, imparator, şah, padişah, prens, emir, kağan, hakan gibi çeşitli adlar alabilir.

Geldiğimiz nokta son 16 yılın getirdikleri değildir. Son 16 yıl, üzerinin tuzu biberidir.  Adnan Menderes’le başlıyarak günümüze kadar gelen bütün hükümetler halkı uyutup, dış bağımlılığı artırmak üzerine yaptıkları siyaseti halkın yararına imiş gibi göstermeyi başardılar. Özal dönemiyle tamamen dışa bağımlılığın arttığını da düşünürsek üretimin yerine tüketimin, yol, köprü ve AVM lerin alkışını tutan halk, bu gün geçim sıkıntısı içerisindeyken bile yapılan yollarla, anlatılan masalların peşinden yine uyuyarak koşuyor.

Bütün siyasi partilerin tek bir amaç için çalıştığı ortada değil mi? 1923 ruhunun ortadan kaldırılmasına, halkın örgütlü bir dayanışma içerisinde olmamasına, eğitim seviyesinin düşürülebildiği kadar düşürülmesine hizmet ederek, ağababaları’nın isteklerini yerine getiriyorlar.

Bakın, en son Adnan Oktar (Harun Yahya) olayı bunun güzel bir örneğidir. Finansının nereden geldiğini bile kimsenin sorgulamadığı Oktar, yıllardır Darwin karşıtı kitaplar yazıp, sokaklarda bedava insanlara dağıttı. Yıllarca Laiklik ve Cumhuriyet düşmanlığını kitaplarla ve görsel yayınlarla bu işin hizmetinde oldu.

Sonuç; Artık geldiğimiz noktada Oktar gibilere gerek kalmadığı için de harcanması gerekiyordu. Çünkü, amaca ulaşıldı.

Türkiye Cumhuriyeti bu noktaya bütün siyasi partiler ve o partilerdeki siyasilerle el ele getirilmiştir.

Bundan sonraki siyasi yaşam yalnızca izlediğiniz filmler kadar size heyecan verecek.

Acısını ise çoluk çocuk hep birlikte çekeceğiz.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: