Türkiye’nin en büyük sorunu nedir diye anket yapılsa…

Türkiye’nin sizce en büyük sorunu nedir diye bir anket yapılmış olsa sonuçlar nasıl çıkar düşündünüz mü?

Tahminim, bu günkü şartlarda ağırlıklı olarak verilecek yanıt terör ve fetö olacaktır. İşsizlik, ekonomi, geçim sıkıntısı gibi halkı direk ve temelinden etkileyen unsurlar daha alt sıralarda yer alacaktır.

Bunu neye dayanarak söylediğimi merak edenler, oturup 24 saat aralıksız bütün televizyon kanallarını izlemeli. Gündemi siyasilerden önce belirleyen havuz medyasına dikkat kesilenler, hayatlarının ellerinden alındığının farkına bile varamıyorlar. Ülkenin büyük sıkıntısı da burada yatıyor. Düşünsenize, adamın çocuğuna bisiklet, ayakkabı, mont alabilecek durumu yok, ama terör ve fetö onun için daha önemli. Bunu söylerken terörün önemsiz olduğunu anlatmaya çalışmıyorum. Bir takım eklı evveller söyleneni kendilerine göre yorumlayıp, bu sonucu çıkarabilir.

Alım gücünün sürekli düşmesi,

işsizliğin artması,

dış siyasette yerlerde sürünmemiz,

eğitimin çocuk oyuncağına döndürülmesi,

sağlığın özel şirketlere teslim edilmesi,

ormanlar dahil, topraklarımızın özele, dışarıya peşkeş çekilmesi,

adalarımızın kendi elimizle teslim edilmesi,

yargının HSYK dan çıkarılıp, tek kişiye teslim edilmesi gibi hayati önemi olan konular halk tarafından önemsenmediği sürece de, şu anki durumun değişme olasılığı oldukça zayıf görünüyor.

İktidar kayığının küreklerini çeken muhalefet gündemi kendisi yaratıp, halkın anlamasını sağlamadığı sürece, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada sisteme hizmet etmekten öteye gitmeyecek. Öncelik olarak görülen fetö ve terör konusu saraya hizmet eder.

Siyaset, ya halk için, ya da saray için yapılacak konuma geldi.

Muhalefet buna göre adım atmalı. Ya saray için siyaset yapıp sisteme hizmet edecek, ya da halk için siyaset yapıp halkın içine inecek.

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: