Uzaya çıkan ekonominin, kredi kartı borçluları

Ekonomik göstergelerde herşey ortada. Kıyaslamalar yapılabiliyor. 1943 yılında değiliz. Bir iki tuşa bastığınızda dünyanın neresinde kim ne yapmış, ne yazmış okuyup, görebiliyorsunuz.

Hal böyleyken, ekonominin uçtuğunu, hedeflerin tutturulduğunu söylemek ne acı. İnanan insanların cahilliğine sığınarak, ülkenin uçan ekonomisini halkın anlayabileceği şekilde söylemekte yarar gördüm.

  • Ekonomisi uçan ülkelerde insanların, özellikle belli maaşı olanların (İşçi-memur gibi) kredi kart borçları ödenemeyecek seviyede olmaz
  • Olduğunu varsaysak bile, ülkenin lideri halkını borçlarınızı borçla ödeyin diyerek bankalara havale etmez
  • Tarım işçisi ürettiğinin yerine tohumunu bile alamıyorsa, orada uçan ekonomiden söz edilmez
  • Cumhuriyet tarihinin bütün yatırımları satılıp, tek fabrika kurmadan gelen sıcak parayı değerlendiremeyip, dış borcu kat kat artıranların ekonomi uçuyor deme hakkı yoktur
  • Kasada para bulundurmak için köprülerden geçişi bile paraya bağlayanların (bir tür resmi belgeli haraç) ekonomi uçuyor deme hakkı hiç yoktur.
  • Ülkenin bütün büyük ihalelerini 3-5 yandaş firmaya, üstelik garantili verenlerin hangi ekonomiyi uçurdukları da sorgulanmalıdır
  • Durumun ne kadar acı olduğu, sosyal medyada gezen trafik polislerinin saklı gizli yollara radar tutmasından daha iyi açıklanamaz. Halkına pusu kuran bir iktidarın ekonomik canlanmadan söz etmeye hakkı da yoktur.

Yıllardır bütün veriler negatif gösterge üzerindeyken, masa başı kağıt kürek oyunlarıyla piyasa açılımı yapanların, sermayenin neden yurt dışına kaçışını açıklayamadıklarını anlamakta zorlanmamak gerekir. En yakınında, ihaleler dağıttığı firmanın patronu bile sermayesiyle birlikte ailesini yurt dışına götürüyorsa, ekonominin geleceğinin kör kuyularda olduğunu anlamamız için yeter de artar bir nedendir.

Halkın hemen hepsi, kredi kartı ve kredi mağduru.

Çözüm ülkenin en tepesinden müjdeleniyor!

Kredi kartı borçlarınızı ödemek için, size yeni krediler vereceğiz. Yeniden borçlanıp, yeniden faiz ödeyerek borçlarınızdan kurtulacaksınız.

Amaç bankanın kurtulması mı, halkın kurtulması mı kararı siz verin.

 

Ziyaretçilerimiz, yaptığı yorumlardan kendileri sorumludurlar.

%d blogcu bunu beğendi: